Duyurular
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
Takvim

Takvimden tarih seçerek içeriği filtreleyebilirsiniz.

 
Haberler
<p>Başkan Taban Mali Hizmetler Personeliyle Buluştu</p> Başkan Taban Mali Hizmetler Personeliyle Buluştu
<p>Hilmiye Mahallesi’nde Yeni Yerleşim Bölgesi Oluşturuluyor</p> Hilmiye Mahallesi’nde Yeni Yerleşim Bölgesi Oluşturuluyor
<p>“Tedbiri Elden Bırakamayız”</p> “Tedbiri Elden Bırakamayız”
<p>Bakan Yardımcısı Demircan’dan İnegöl’e Sürpriz Ziyaret</p> Bakan Yardımcısı Demircan’dan İnegöl’e Sürpriz Ziyaret
<p><span>İnegöl Belediyesi Yüzme Havuzu Hizmete Giriyor</span></p> İnegöl Belediyesi Yüzme Havuzu Hizmete Giriyor
<p>Bilalköy Mahalle Konağı Yenileniyor</p> Bilalköy Mahalle Konağı Yenileniyor
<p>Fatih Mahallesinin Çehresi Değişiyor</p> Fatih Mahallesinin Çehresi Değişiyor
<p>Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı</p> Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
<p>Resim Ve Şiir Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu</p> Resim Ve Şiir Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu
<p>Başkan Taban Maske Dağıtıp Vatandaşı Uyardı: “Rehavete Kapılmayalım”</p> Başkan Taban Maske Dağıtıp Vatandaşı Uyardı: “Rehavete Kapılmayalım”
 
Duyurular
İNEGÖL BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EMİR VE YASAKLAR UYGULAMA YÖNETMELİĞİ
Çed Raporu
Belediye Hizmet Binamıza Gelmeden Uzaktan da İşlemlerinizi Yapabilirsiniz.
Çed Raporu

-DU Y U R U-

 

Bursa İli, Inegöl ve Keles İlçeleri sınırlan içerisinde Ulu Yenilenebilir Eneıji ÜretimA.Ş. tarafından yapılması planlanan "Ulu Rüzgâr Eneıji Santrali (129,5MWm/120MWe 32adet Türbin)" projesi için hazırlanarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu incelenmiş ve değerlendirihniş olup, 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı ÇED Yönetmeliği’nin 14. Maddesi gereğince söz konusu proje için

“ÇED Olumlu Kararı” verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

                                                                                                                                                              BURSA VALİLİĞİ

Çed Raporu

-DUYURU-

 

İlimiz, İnegöl İlçesi, Süpürtü Mah.; No:104 H23d3 pafta adresinde, Kaygınlar Taşımacılık Gıda Yem San. Tekstil Mobilya Dekorasyon Turizm Otomotiv Mak. Tic. Ltd. Şti. tarafından kurulması planlanan “Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi kapasite artışı” projesi için, 25.11.2014.tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 16. maddesi uyarınca, hazırlanan Proje Tanıtım Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiş olup Yönetmeliğin 17. maddesi gereğince söz konusu proje için, Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur

                                                                                                                                                             BURSA VALİLİĞİ

Çed Raporu

Çed Raporu

Çed Raporu

İlimiz, İnegöl İlçesi, Süpürtü Mah.2412 Sok. No:104 H23D3 Pafta adresinde, Kaygınlar Taşımacılık Gıda Yemek Sanayi Tekstil Mobilya Dekorasyon Turizm-Otomotiv-Makine Tic. Ve San. Ltd. Şti. tarafından kurulması planlanan ‘’ İr: 20053276 (Er: 3064205) Kalker Ocağı ve Kırma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı ‘’ projesi için hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına son şekli verilerek sunulan ÇED Raporu; İnceleme Değerlendirme Komisyon tarafından, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliği gereğince incelenmiş olup, söz konusu Rapor nihai kabul edilmiş ve inceleme değerlendirme sona erdirilmiştir. 

Çevresel Etki Değerlendirilmesi Yönetmeliğinin 14.maddesinde; ‘’ Komisyon tarafından incelenerek son şekli verilen ÇED Raporu, halkın görüş ve önerilerini almak üzere, Bakanlık ve/veya Valilik tarafından askıda ilan ve internet aracılığı ile on (10) takvim günü görüşe açılır. Bakanlıklaça proje ile ilgili karar alma sürecinde bu görüşlerde değerlendirilir. Bakanlık halktan gelen görüşler doğrultusunda, rapor içerisinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da Komisyonun yeniden toplanmasını isteyebilir… ‘’ hükmü mevcuttur.

Kamuoyuna duyurulur.

Çed Raporu

Bursa İli, İnegöl ve Keles İlçeleri sınırları içerisinde Ulu Yenilebilir Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Ulu Rüzgâr Enerji Santrali (129,5MWm/120MWe – 32 Adet Türbin)” projesi ile ilgili olarak, Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu; İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiş, inceleme değerlendirme sürecinin sona erdirilmiştir. İnceleme ve Değerlendirme Komisyonuna ÇED Raporu yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir.

Söz Konusu projeye, ÇED Yönetmeliği’nin 14. Maddesi (1) fıkrasında; “Komisyon tarafından incelenerek son şekli verilen ÇED Raporu, halkın görüş ve önerileni almak üzere Bakanlık ve/veya Valilik tarafından askıda ilan ve internet aracılığı ile on (10) takvim günü görüşe açılır. Bakanlıkça proje ile ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de değerlendirilir. Bakanlık halktan gelen görüşler doğrultusunda, rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da Komisyonun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen ÇED Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına müracaat edilebilir” hükmü yer almaktadır.

İlgililerine ve kamuoyuna duyurulur.

ÇED Gerekli Değildir Kararı

Bursa İli; İnegöl İlçesi, Yeniceköy Mahallesi 613. Sokak No:4 adresinde; tapunun H22C-14D-3C pafta, 477 ada, 3 parsel numarasında kayıtlı, 3401,32 m2 yüzölçümlü alan üzerinde, KEREM AHŞAP NALBURİYE MOBİLYA İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İNEGÖL 3 İMALAT ŞUBESİ tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "Mobilya ve Oturma Gruplarına Ait Metal Kaplama (449 m3)" proje için, 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 16. maddesi uyarınca, Valiliğimizce (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ) tarafından 19/12/2019 tarih ve E-2019586 sayılı "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir." kararı verilmiştir.

ÇED Gerekli Değildir Kararı

    İlimiz  İnegöl  İlçesi,  Cumhuriyet  Mahallesi,  Çalıkavak  Sokak No:9   adresinde   tapunun   H23D11D4C   pafta,   1603   ada,   6   parsel numarasında  kayıtlı  toplam  6.005  m2  yüzölçümlü  alanın  3.311  m kapalı alanında, Metalaks Metal Mobilya Sanayi ve  Ticaret  Limited Şirketi  tarafından gerçekleştirilmesi  planlanan “Mobilya ve  Oturma Gruplarına Ait Metal Aksesuar ve Parça İmalatı (Metal Yüzey İşlemi Kapasite Artışı 493,84 m3 ve Atık su Arıtma Tesisi Kapasite Artışı 70 m³/gün)”  projesi  için,  proje  sahibi tarafından,  25.11.2014  tarih  ve 29186 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki  Değerlendirmesi  (ÇED) Yönetmeliğinin 16.  maddesi  uyarınca, EKOÇED ÇEV. DAN. MÜH. HİZM. LTD. ŞTİ.’ ne hazırlatılan Proje Tanıtım  Dosyası,  e-çed  başvurusu ile  Valiliğimize  (Çevre  ve Şehircilik İl Müdürlüğü) gönderilmiştir.

Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 Sonraki Sayfa
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.