Duyurular
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
Takvim

Takvimden tarih seçerek içeriği filtreleyebilirsiniz.

 
Haberler
<p>Aktaş Milli Eğitim Camiasının Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutladı</p> Aktaş Milli Eğitim Camiasının Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutladı
<p>Aktaş Damla Projesinin Gönüllü Gençleriyle Buluştu</p> Aktaş Damla Projesinin Gönüllü Gençleriyle Buluştu
<p>Dr. Emin Acar’ın Türbesinin Temeli Dualarla Atıldı</p> Dr. Emin Acar’ın Türbesinin Temeli Dualarla Atıldı
<p>“Kumaşlarla Geçmişten Günümüze Anılarda Yolculuk” Müzede İzlenime Sunuldu</p> “Kumaşlarla Geçmişten Günümüze Anılarda Yolculuk” Müzede İzlenime Sunuldu
<p>Aktaş, Milli Oryantiring Sporcusunu Ödüllendirdi</p> Aktaş, Milli Oryantiring Sporcusunu Ödüllendirdi
<p>Aktaş’tan Yeni Hakim Ve Savcıya Hayırlı Olsun Ziyareti</p> Aktaş’tan Yeni Hakim Ve Savcıya Hayırlı Olsun Ziyareti
<p>Aktaş’tan Ak Ve Gerim’e Ziyaret</p> Aktaş’tan Ak Ve Gerim’e Ziyaret
<p>İnegöl Belediyesi’nden 2000 Öğrenciye Kırtasiye Desteği</p> İnegöl Belediyesi’nden 2000 Öğrenciye Kırtasiye Desteği
<p>İnegöl’e Hizmet Etmek Gurur Verici</p> "İnegöl’e Hizmet Etmek Gurur Verici"
<p>Başkan Aktaş’tan Hicri Yeniyıl Mesajı</p> Başkan Aktaş’tan Hicri Yeniyıl Mesajı
 
Duyurular
ULUSLARARASI İNEGÖL TARİHİ ve KÜLTÜRÜ SEMPOZYUMU
Askı İlan Tutanağı

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Burhaniye Mahallesi, 535 Ada, 12 Nolu Parsel 1.694,82 m² yüz ölçümlü olup,

1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında kalmaktadır. Onaylı 1/1000 Ölçekli

Uygulama İmar Planında “Kuzey ve Batı yönünde 5 metre, Doğu ve Güneydoğu yönünde 10 metre yapı

yaklaşma mesafesi tanımlı Belediye Hizmet Alanı ve Park” olarak planlanmıştır.

Bursa İdare Mahkemesinin 2016/343 Esas Nosu ile 2016/935 Sayılı Kararına istinaden Belediye Hizmet

Alanında Mahalle Konağı yapılmak istenildiğinden 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında

Plan Değişikliği hazırlanmıştır.

Askı İlan Tutanağı

3621 sayılı Kıyı Kanının ve Kanunun Uygulamasına Dair Yönetmelik dikkate alınarak incelendiğinde, yapılan inceleme neticesinde Boğazköy Barajı kıyı kesimine ait 1/1000 ölçekli H23-d-11-a-1-b no.lu halihazır harita paftası üzerine (27-46) ve (52-57) no.lu 1/1000 ölçekli H23-d-11-a-1-b no.lu halihazır harita paftası üzerine; (1-26) ve (46-52) no.lu noktalar arasında ilk kez tespit edilen kıyı kenar çizgisi, 22.05.2017 tarihli ve 11379 sayılı Makam Olur’una istinaden 3621 sayılı Kıyı Kanunu’ nun 9. Maddesi uyarınca onaylanmıştır.

Tespit yapılan Kıyı Kenar Çizgisi askı ilan tahtasında asılı olup, durum 3621 Kıyı Kanunu’nun 9. Maddesi gereğince ilanen tebliğ olunmuştur. 20.07.2017

Askı İlan Tutanağı

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, 944 Ada, 1 Nolu parseli kapsayan alanda İnegöl Belediyesi 1/1.000 Ölçekli İnegöl Revizyonu Uygulama İmar Planı Değişikliği hazırlanmıştır.

Plan değişikliği hazırlanan alan; İnegöl kent merkezinin doğusunda yer alan “Küçük Sanayi Sitesi” içerisinde “Tandoğan Caddesi” üzerinde konumlanmaktadır. 944 Ada 1 nolu Parsel 8,639.29 m2 büyüklüğünde olup, plan değişikliği yapılan alan parselin 3270,24 m2 kısmını kapsamaktadır.

Çevresel Etki Değerlendirme Olumlu Kararı

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Şehitler Mahallesi 123 ada 12,11 ve 9 no.lu parseller üzerinde, Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş İsko Şubesi tarafından yapılması planlanan “Endüstriyel Atık (Kül) Düzenli Depolama Alanı” Projesi ile İlgili olarak hazırlanan ve Bakanlığa sunulan ÇED raporu; ÇED Yönetmeliği gereğince İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmenliğinin 14. Maddesi gereğince Bakanlık tarafından “Çevresel Etki Değerlendirme Olumlu” Kararı verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Askı İlan Tutanağı

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Yeniceköy Mahallesi, 499 Ada batı kesiminde bulunan alan 1/1000 Ölçekli Yenice Karayolu Güzergâhı Konutdışı Kentsel Çalışma Alanı İlave+Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında kalmaktadır. Onaylı 1/1000 Ölçekli Yenice Karayolu Güzergâhı Konutdışı Kentsel Çalışma Alanı İlave+Revizyon Uygulama İmar Planında söz konusu alan; 10 metre en kesitli Taşıt Yolu olarak planlanmıştır.

BUSKİ söz konusu alanda kanal bulunduğundan planlanacak olan altyapı çalışmaları doğrultusunda söz konusu kanalın planlara işlenmesini talep etmiştir. İnegöl Belediyesi söz konusu alanda plan değişikliği yapılmasını talep etmiştir. Söz konusu talep üzerine 1/1000 Ölçekli Yenice Karayolu Güzergâhı Konutdışı Kentsel Çalışma Alanı İlave+Revizyon Uygulama İmar Planında Plan Değişikliği hazırlanmıştır.

İşkur Girişimcilik Eğitimi Program Takvimi

Kendi İşlerini kurmak istenyen İŞKUR'a kayıtlı kişilerin; KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuru yapmalarına imkan sağlamak amacı ile İŞKUR; GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARINA 2017 yılında da devam etmektedir.

 

Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim (Kamu Spotu)

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Güçlü türkiye İçin Mesleki eğitim Kamu Spotu yayımlandı.

Askı İlan Tutanağı

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, 1312 Ada, 5-6-7-8-9-10-11 Nolu Parseller, Mülkiyeti İnegöl Belediyesine ait, 11.671,47 m² yüz ölçümlü olup 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında kalmaktadır.

Onaylı 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında “Küçük Sanayi Sitesi” olarak planlanmıştır. İnegöl Belediyesi, Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nün yazısında 1312 Adanın ihale ile satışı planlanmış olduğu ve adanın daha kullanışlı hale getirilerek parselasyonu yapılacağından imar planında plan değişikliği yapılması talep edilmiştir. İlgili talep doğrultusunda 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında Plan Değişikliği hazırlanmıştır.

Payitaht Çarşı Projesi

Payitaht Çarşı Projesi

850.000 metrekarelik alanıyla dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan çarşıda yenileme çalışmaları kapsamında İç Fidan Han ve Kubbeli Hâl yapıları tarihî dokuya uygun olarak restore edilmeye başlandı.

Osmanlı’nın ilk büyük çarşısı olan, 700 yıllık bir geçmişe sahip Tarihî Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni yeniden cazibe merkezi yapmayı amaçlayan Payitaht Çarşı projemiz kapsamında kurumsal gelişim programlarını esnafımızla buluşturduk. Program kapsamında düzenlenen 10 farklı eğitime 1.500 kişi katıldı.

Tüketicilerin kampanya ve çarşıyla ilgili her türlü soru ve görüşlerini yanıtlamak üzere tüketici güven ofislerini kurduk. “Tarihin Mirası, Alışverişin Âlâsı” sloganıyla yola çıktığımız Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri etkinliğiyle Çarşı’daki ticareti canlandırıp Bursalıların aynı anda hem sosyalleşme hem de alışveriş yapma talebine yanıt verirken 10 otomobil, 10 dizüstü bilgisayar ve 10 cep telefonunu çekilişle kazanan talihlilere armağan ettik. 1.150 üyemizin katıldığı Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’nde bölge esnafına 20 milyon TL ciro sağladık.

127 yıl önce Koza Han’da temelleri atılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Payitaht Çarşı projesiyle köklerine ve tarihine sahip çıkıyor.

Önceki Sayfa 1 2 3 4 Sonraki Sayfa
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.