İnegölün 2024 Vizyonu Çalıştay Raporu
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Başkan Taban Mali Hizmetler Personeliyle Buluştu</p> Başkan Taban Mali Hizmetler Personeliyle Buluştu
<p>Hilmiye Mahallesi’nde Yeni Yerleşim Bölgesi Oluşturuluyor</p> Hilmiye Mahallesi’nde Yeni Yerleşim Bölgesi Oluşturuluyor
<p>“Tedbiri Elden Bırakamayız”</p> “Tedbiri Elden Bırakamayız”
<p>Bakan Yardımcısı Demircan’dan İnegöl’e Sürpriz Ziyaret</p> Bakan Yardımcısı Demircan’dan İnegöl’e Sürpriz Ziyaret
<p><span>İnegöl Belediyesi Yüzme Havuzu Hizmete Giriyor</span></p> İnegöl Belediyesi Yüzme Havuzu Hizmete Giriyor
<p>Bilalköy Mahalle Konağı Yenileniyor</p> Bilalköy Mahalle Konağı Yenileniyor
<p>Fatih Mahallesinin Çehresi Değişiyor</p> Fatih Mahallesinin Çehresi Değişiyor
<p>Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı</p> Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
<p>Resim Ve Şiir Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu</p> Resim Ve Şiir Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu
<p>Başkan Taban Maske Dağıtıp Vatandaşı Uyardı: “Rehavete Kapılmayalım”</p> Başkan Taban Maske Dağıtıp Vatandaşı Uyardı: “Rehavete Kapılmayalım”
 
İnegölün 2024 Vizyonu Çalıştay Raporu 19/07/2019 16:28

    Şehrimizin gelecek (5) yılının stratejisini planlamak adına başlattığımız 2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Plan çalışmalarımız kapsamında 08 Temmuz 2019 tarihinde İnegöl Belediyesinde görevli 48 kişiden oluşan “Stratejik Plan Hazırlama Komisyonumuza” yönelik “Yerel Yönetimlerde Stratejik Planın Önemi” konulu eğitim ve ön çalıştay gerçekleştirdik.

     Bu çalışmaların akabinde şehrimizin tüm yapı taşlarının görüş, öneri ve fikirlerini alabilmek adına 09-10-11 Temmuz tarihlerinde “İnegöl’ün 2024 Vizyonu” çalıştayını planladık. Çalıştayımızın ilk gününde öğleden önce muhtarlarımız ile öğleden sonra ise kurumumuz başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile buluştuk. İkinci gününde ise öğleden önce STK temsilcilerimiz ile bir araya gelirken öğleden sonra belediye personelimizin ilk kısmıyla çalıştayımızın ikinci gününü tamamladık. Çalıştayımızın son gününü ise sabah oturumlarında iş adamlarımız ile öğleden sonra oturumlarımızda ise belediye personelimizin ikinci kısmı ile tamamladık.

   Çalıştay kapsamında belediye hizmetlerimizin güçlü ve zayıf yönlerinin tartışılması, yerel yönetimler ve STK koordinasyonunun irdelenmesi, kırsal ve merkez mahalle odaklı hizmetlerin değerlendirilmesi, kurumumuz misyon, vizyon ve temel değerlerinin oluşturulması, marka kent kurgusunda ticari yaklaşımların irdelenmesi gibi çeşitli alanlarda gerekli sıralı grup çalışmaları ve tartışmalar gerçekleştirilmiştir.

     Çalıştay oturumlarımızda oturum başkanı olarak görev alan İnegöl Belediye Meclis Üyeleri Ahmet KARA, Selahattin KÜLCÜ, Esra LEBLEBİCİ, Ahmet GENÇ, İnegöl Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim ZENGİN ve Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Ali ILDIR’a yürekten teşekkür ediyorum.

    Ayrıca öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iç ve dış paydaşlarımıza yönelik ikişer oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz çalıştayımızda katılımcı sunumlarıyla katkı sunan Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zerrin FIRAT ve Bursa Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık MYO Öğretim Üyesi Sn. Yasemin ÖZDEMİR ile Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası ( BTSO ) Tasarım Konseyi Başkanı Sn. Ömer KOCAKUŞAK’a yürekten teşekkür ederim. Daha güçlü, daha temiz, daha huzurlu, daha yeşil bir İnegöl’ü el birliği ile hayata geçirme yolunda katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.

 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.