İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Hedeflerimize Ulaşmak İçin Hayallerimizin Olması Gerekiyor</p> "Hedeflerimize Ulaşmak İçin Hayallerimizin Olması Gerekiyor"
<p>Taşerondan Kadroya Geçen Belediye Personeli Şirket Çatısı Altında</p> Taşerondan Kadroya Geçen Belediye Personeli Şirket Çatısı Altında
<p>23 Nisan’da Çocuklar Doyasıya Eğlendi</p> 23 Nisan’da Çocuklar Doyasıya Eğlendi
<p>140 Kişi Satranç Turnuvasında Kıyasıya Yarıştı</p> 140 Kişi Satranç Turnuvasında Kıyasıya Yarıştı
<p>23 Nisan Coşkuyla Kutlandı</p> 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
<p>23 Nisan Onlarla Güzel</p> 23 Nisan Onlarla Güzel
<p>“Barış Ve Kardeşlik İçinde Bir Dünyanın Kurulması, Çocuklarımızın Eseri Olacaktır”</p> “Barış Ve Kardeşlik İçinde Bir Dünyanın Kurulması, Çocuklarımızın Eseri Olacaktır”
<p>Akhisar Kapalı Pazar Yerinde Sona Gelindi</p> Akhisar Kapalı Pazar Yerinde Sona Gelindi
<p>Halk Sağlığı İçin Denetimler Sürüyor</p> Halk Sağlığı İçin Denetimler Sürüyor
<p>Ayçiçeği Masal Parkı Törenle Açıldı</p> Ayçiçeği Masal Parkı Törenle Açıldı
 
İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor 27/09/2012 10:28

İnegöl Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattığı İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (İNESMEK) bu yılda düzenlenmeye devam ediyor. İnegöl halkı tarafından yoğun ilgi gören kursların son kayıt tarihi merkezde bugün sona eriyor. Alanyurt, Akhisar, Huzur ve Toki Konutlarında ise son gün 05 Ekim 2012.

İnegöl Belediyesi tarafından İnegöllülere sanat ve meslek edindirmek için düzenlenen İNESMEK yoğun ilgi görüyor. Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte kayıt almaya başlayan kurslarda bilişim teknolojilerinden yabancı dil eğitimlerine, kişisel gelişimden el sanatlarına, güzellik ve saç bakımı hizmetlerinden tekstile kadar toplam 46 branşta eğitim verilecek. 3 Eylül’de kayıt almaya başlayan kursların son kayıt tarihi İnegöl Merkez’de bugün; Alanyurt, Akhisar, Toki, ve Konutlarda ise 05 Ekim olarak planlanıyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş başvurularda son güne dikkat edilmesini ve kursların gerek merkezde gerek bölgelerde yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Ayrıca Aktaş: “İNESMEK’in İnegöllülere sanatsal, mesleki, sosyal alanda beceri kazandırarak vatandaşlarımızı çağın gerektirdiği bilgilerle donatmak ve gelişimlerini sağlamak maksadıyla açıldı. Kurslarımız ayrıca unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatlarımızı yaşatmak, bireylerin sosyalleşmesine, kentlileşmesine ve bilinçli birer yurttaş olmasına eğitim yoluyla katkıda bulunmak ve sosyal hayata adaptasyonunu kolaylaştıracak” dedi.

Geçen yıl, Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi ile Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen kurslar bu yıl daha fazla İnegöllüye ulaşabilmek için yeni kurs yerleri ile eğitim öğretim hayatına 08 Ekim’de başlayacak. Bu yıl Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, Kültür Sarayı, Nuri Doğrul Caddesi Kurs Merkezi, Alanyurt Ek Hizmet Binası Kurs Merkezi, Alanyurt Polis Noktası yanı Kurs Merkezi, Alanyurt Pazaryeri Esenkoop Kurs Merkezi, TOKİ Kurs Merkezi, Akhisar Mahallesi Kurs Merkezi ve Huzur Mahallesi Kurs Merkezi olmak üzere toplam 9 merkezde eğitim verecek. TOKİ, Akhisar ve Huzur Mahalleleri kurs merkezlerinin yeni olmasından dolayı kayıtların 5 Ekim’e kadar devam edeceğini anlatan Aktaş: “Yeni açılacak kurs merkezleri ile birlikte İNESMEK, bu sene toplam 30 derslikte 35 usta öğretici personel ile hizmet verecek. Kurslarımıza ilköğretim çağını bitirmiş herkes ücretsiz olarak katılabilir. Kurslarını başarı ile bitiren tüm kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak” dedi.

<p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p> <p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p> <p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p> <p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p> <p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p> <p>İNESMEK Kurslarında Kayıt Dönemi Sona Eriyor</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.