Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl 24 Saat Canlı Olarak İzlenebilecek</p> İnegöl 24 Saat Canlı Olarak İzlenebilecek
<p>Beşinci Mevsim Kreşimizde Karne Heyecanı</p> Beşinci Mevsim Kreşimizde Karne Heyecanı
<p>Öğrenebilir Düzeyde Özel Bireyler İçin Ücretsiz Yaz Kursu Başlıyor</p> Öğrenebilir Düzeyde Özel Bireyler İçin Ücretsiz Yaz Kursu Başlıyor
Babalar Günü Uçurtma Şenliği İle Kutlandı
<p>İnesmek’in 8. Genel Sergisi Açıldı</p> İnesmek’in 8. Genel Sergisi Açıldı
<p>Tahtaköprü Meydanı Yenilendi</p> Tahtaköprü Meydanı Yenilendi
<p>Protokol, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu</p> Protokol, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu
<p>Proje, Ar-Ge Ve Kariyer Festivaline Coşkulu Final</p> Proje, Ar-Ge Ve Kariyer Festivaline Coşkulu Final
<p>Geri Dönüşüm Malzemeleri Çocuklara Oyuncak Oldu</p> Geri Dönüşüm Malzemeleri Çocuklara Oyuncak Oldu
<p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> “Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”
 
Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor 27/05/2016 16:45

İnegöl Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarının daha yaşanabilir olması adına başlattığı çalışmalar kapsamında Muratbey Mahallesi camiini modern bir görünüme kavuşturdu.

2014 Mart seçimleriyle birlikte Bütünşehir yasasının uygulanmaya başladığı İnegöl’de, köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarının modern yaşama uygun hale getirilmesi çalışmaları aralıksız sürüyor. İnegöl Belediyesi bu çalışmalar kapsamında son olarak Muratbey Mahallesi Camii bahçesinde şadırvan ve WC’yi de kapsayan çevre düzenlemeleri yaptı. Çalışmaların sona ermesinin ardından modern görünümüne kavuşan cami mahalle sakinlerinin beğenisini topladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, çevre düzenlemesi ile WC ve şadırvan çalışmalarının tamamlandığı Muratbey Camiini ziyaret edip incelemelerde bulundu. Cuma namazı sonrası yapılan incelemede Fen İşleri yetkilileri ile mahalle sakinleri de hazır bulundu.

“İNEGÖL’ÜN HER ALANINI İHYA ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İnceleme sonrası açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İnegöl Belediyesi olarak merkez ya da kırsal ayrım yapmadan şehrin dört bir yanını ihya etmeye yönelik çalışmalara her gün yeni bir proje ekleyerek daha yaşanabilir bir İnegöl için çalıştıklarını söyledi. Büyükşehir Yasasının ardından İnegöl Belediyesi bünyesine katılan kırsal mahallelerin eksiklerini gidermek adına hızlı bir çalışma temposuna girdiklerini belirten Eşref Yiğit, “Bu kapsamda öncelikle acil ihtiyaçlar olmak üzere yollar, köprüler, arazi yolları tesviyesi, çocuk parkı ve futbol sahaları, meydan düzenleme çalışmaları ve camii bahçe düzenlemeleri gibi pek çok projeyi hayata geçirdik. Bizlerin belediye olarak görevi öncelikle İnegöl’e sahip çıkmak ve İnegöl’de yaşayan tüm insanlara hizmet götürmektir. Bu sebeple İnegöl’ümüzün her alanını ihya edip, hep birlikte daha güzel şartlarda yaşanabilir bir İnegöl için çalışıyoruz. Köyden dönüşen mahallelerimizde başlattığımız çalışmalarımız da peyder pey devam ediyor” dedi.

“Daha yaşanabilir bir İnegöl için yapılan bu çalışmalara bir yenisini daha eklemek üzere bugün de Muratbey Mahallemizdeyiz” diyen Yiğit, cami bahçesinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Yiğit, “Burada yaptığımız çalışma ile Muratbey Mahallesi cami bahçesini, WC ile Şadırvanı modern bir görünüme kavuşturduk. Burada yapılan çalışmaya değinirsek; mevcuttaki ömrü bitmiş olan parke taşı söküldü. Çamur olan zemin 30 cm kazıldı ve yerine alt temel dolduruldu. 800 metrekare kilitli parke döşendi. 35 metre oluk döşendi. 75 metretül bordür döşendi. Çalışmanın toplam maliyeti ise 14 bin TL. Ayrıca cami bahçesine; bay ve bayan tuvalet, şadırvan ve depodan oluşan 21 metrekarelik bina yaptık. Binanın maliyeti ise 25 bin TL’dir. Yapılan bu çalışmanın Muratbey Mahallesine hayırlı olmasını diliyor bu vesileyle yaklaşan ramazan-ı şerifin tüm ilçe halkımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, saygılarımı sunarım” diye konuştu.

<p>Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor</p> <p>Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor</p> <p>Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor</p> <p>Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor</p> <p>Yeni Mahalleler Yeni Yüzlerine Kavuşuyor</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.