Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Belediyespor Sağlık Kontrolünden Geçti</p> Belediyespor Sağlık Kontrolünden Geçti
<p>Mahalle Buluşmaları Hamidiye İle Devam Etti</p> Mahalle Buluşmaları Hamidiye İle Devam Etti
<p>Akhisar Mahallesinde 82 Araçlık Otopark Hizmete Girdi</p> Akhisar Mahallesinde 82 Araçlık Otopark Hizmete Girdi
<p>Başkan Taban Bosna Heyetini Mecliste Ağırladı</p> Başkan Taban Bosna Heyetini Mecliste Ağırladı
<p>Kemalpaşa Mahallesinde Peyzaj Düzenleme Çalışması Sürüyor</p> Kemalpaşa Mahallesinde Peyzaj Düzenleme Çalışması Sürüyor
<p>Belediyespor Savaş Akkaya İle Sözleşme Yeniledi</p> Belediyespor Savaş Akkaya İle Sözleşme Yeniledi
<p>Bireysel Çöp Konteynırları Pilot Bölgede Uygulanmaya Başladı</p> Bireysel Çöp Konteynırları Pilot Bölgede Uygulanmaya Başladı
<p>Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu</p> Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
<p>17 Ağustos’u Unutmayacağız</p> 17 Ağustos’u Unutmayacağız
<p>Başkan Taban Personelle Bayramlaştı</p> Başkan Taban Personelle Bayramlaştı
 
Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı 01/06/2016 16:08

Eski hastanenin bulunduğu alanda yapılması planlanan Belediye Hizmet Binası ve Meydan Projesi için düzenlenen ve 02 Mart’ta başlayan mimari yarışma süreci bugün itibari ile sonuçlandı.

Eski hastane alanı ile Heykel Meydanını kapsayacak şekilde tasarlanan çalışma için ulusal çapta başlatılan mimari proje yarışmasında Başkanlığını Doç. Dr. Mimar Nurbin Paker’in yaptığı 13 kişilik jüri ve danışman ekibinin gece gündüz demeden 3 günlük yoğun mesaisi ve değerlendirmeleri neticesinde İnegöl’e değer katacak olan proje belirlendi. Aylardır merakla beklenen proje detayları ise Pazar günü yapılacak olan Ödül töreni ve kolokyum da anlatılacak.

Aylarca süren ön hazırlık çalışmaları sonrasında MODEF fuar alanında hazırlanan sergi alanında konusunda uzman mimar ve mühendislerden oluşan jüri heyeti ve danışmanların ortak kararı ile M. Arif Suyabatmaz tarafından hazırlanan mimari proje İnegöl’e yakışacak en iyi eser olarak belirlendi.

İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden birbirinden iddialı 49 projenin katıldığı yarışmada birinciliği; M. Arif Suyabatmaz’ın temsilcisi olduğu ekip kazanırken, ikinciliği; İbrahim Eyüp’ün temsilcisi olduğu ekip, üçüncülüğü ise; Can Tamirci’nin temsilcisi olduğu ekip aldı. Ayrıca jüri üyeleri 4 ekibi mansiyon ödülüne layık gördü. Mansiyon ödülünü almaya hak kazanan ekipler; Umut İyigün’ün temsilcisi olduğu ekip, Burak Pelenk’in temsilcisi olduğu ekip, Gürcan Demirtaş’ın temsilcisi olduğu ekip ve Çağlar İşbilir’in temsilcisi olduğu ekipler olarak belirlendi.

İnegöl Belediyesi’nde yapılan açıklamaya göre 5 Haziran Pazar saat 16.00 ‘da Kültürpark Fuar Alanı girişinde düzenlenecek törende katılımcılara ödülleri teslim edilecek. Ödül töreninin ardından proje sahipleri ve ilçe halkının da katılabileceği kolokyum da mimari projenin hangi özelliklerinden dolayı en iyi proje seçildiği katılımcılar ile paylaşılacak.

Proje Danışman Jüri Üyeleri
İnegöl Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ
İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil KANSU
Makine Mühendisi Suat GÜLÇİMEN
Peyzaj Mimarı Murat MEMLÜK
Mimar Ömer YILMAZ

Proje Asli Jüri Üyeleri
Jüri Başkanı Doçent Dr. Mimar Nurbin PAKER
Yüksek Mimar Cem SORGUÇ
Yar. Doç. Dr. Mimar Güven ŞENER
Yüksek Mimar Fatih YAVUZ
İnşaat Mühendisi Adem BAKIR

Yedek Jüri Üyeleri
Mimar Ayhan ABANOZCU
Yar. Doç. Dr. Mimar Kaya SÖNMEZLER
İnşaat Mühendisi Banu ERİM

<p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p> <p><span>Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan Proje Yarışması Sonuçlandı</span></p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.