Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması</p> İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması
<p>Zabıtada Teknoloji Devrimi</p> Zabıtada Teknoloji Devrimi
<p>Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü</p> Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü
<p>İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor</p> İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor
<p>15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor</p> 15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor
<p>Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım</p> Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım
<p>Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı</p> Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı
<p>Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi</p> Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi
<p>Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı</p> Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı
<p>İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı</p> İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı
 
Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu 28/12/2017 16:34

Her geçen yıl çehresini değiştiren, teknolojiye yön veren ve İnegöl’ün değerlerine değer katan bir kurum işlevini yerine getiren İnegöl Belediyesi tarafından “İnegöl Gelişiyor, Logosu Değişiyor” sloganıyla başlatılan logo tasarım yarışması sonuçlandı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden 493 kişinin 909 farklı tasarımla katıldığı logo tasarım yarışmasında birinciliğe layık görülecek bir tasarım seçilmedi. Yarışmada Kayseri Talas’tan katılan İhsan SARIASLAN, İstanbul Güngören’den katılan Arzu AYBEDİR ve Bursa’dan katılan Karina MUZHDABAEVA 1000 TL tutarında mansiyon ödülüne, Ankara Sincan’dan katılan Ünsal SATAR 2500 TL tutarındaki üçüncülük ödülüne ve Ankara Çankaya’dan katılan Nurcan TARHAN ise 5000 TL’lik ikincilik ödülünün sahibi oldu.

“İNEGÖL İÇİN GÜZEL BİR LOOG TASARLAYIM İSTEDİK”
Logo tasarım yarışmasının sonuçlarını, jüri üyeleri ile birlikte açıklayan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Belediye olarak bildiğiniz üzere bir logo tasarım yarışması düzenledik. Bugünde bu yarışmamızın sonuçlarını açıklamak üzere jüri üyelerimizle birlikte toplanmış bulunmaktayız. Hizmet ettiğimiz şehrimiz İnegöl’ümüz için güzel bir logo tasarlayım istedik. Bu düşünceyle yola çıktık” şeklinde konuştu.

“BU ŞEHRE HİZMET ETMEK BİZLER İÇİN KIVANÇ VERİCİ BİR DURUM”
Mobilyasıyla, köftesiyle, kaplıcasıyla velhasıl diğer mevcut değerleriyle bu şehir üzerine yeni yeni ilave edeceği markalar ile her geçen gün büyüyor ve gelişiyor diyen Taban, “Şu anda 256 bin nüfusa sahip, beraberinde ihracat ortalamasında, dış ticaret hacminde cari fazla veren iller arasında önde bir şehir olarak önemli bir potansiyele sahip. İnegöl’de gün geçmesin ki yeni bir işletme açılmasın, yeni bir tesis kurulmasın ve yeni girişimciler ortaya çıkmasın. Gerçekten bereketli topraklar üzerinde yaşadığımız için ben bir kez daha hamdüsenalar ediyorum. Bu şehre hizmet etmek benim için ve ekibim için kıvanç verici bir durum” şeklinde konuştu.

YARIŞMANIN JÜRİ ÜYELERİ
Belediyemiz günün şartlarına uygun, bizleri her yerde ve en güzel şekilde temsil edebilecek, kurumumuzun logosu göz önüne geldiğinde İnegöl Belediyesi akla gelebilecek bir logo tasarlayalım istediklerini belirten Taban, “Bunun için eylül ayında başlattığımız yarışmamızın başvurularını 08 Aralık tarihi itibariyle sonuçlandırdık. Tabi jürimiz bize gelen başvuruları en güzel şekilde değerlendirdi. Huzurlarınızda sizlere jüri üyelerimizi de takdim etmek istiyorum. Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, UÜ Teknik Bilimler MYO Grafik Tasarım Programı Başkanı Gültekin Erdal, İTSO Genel Sekreteri Mustafa Şentürk, İnegöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ensar Macit, Grafiker Vedat Baykay’dan oluşan jürimiz gerçekten büyük bir emek bir emek sarf ettiler. Kendilerine bu emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

BİRİNCİLİĞE DEĞER BULABİLECEK BİR TASARIM ÇIKMADI
Logo tasarım yarışmamıza 493 kişiden, 909 farklı tasarım ulaştığını belirten Taban, “Bu arada şunu da belirtmek isterim ki bu yarışmamızın şartnamede belirtilen şekilde başvuru bitiş tarihlerine riayet etmeyen kişilerin müracaatlarını kabul etmedik. Tabi bu 909 farklı tasarım jürimiz tarafından incelendi ve akabinde tasarımları 61 sayısına düşürdü. 61 tasarım yeniden bir üst değerlendirme süzgecinden geçirildikten sonra, yapılan değerlendirmede birinciliğe değer bulabilecek bir tasarım jüri olarak çıkartılmadı” diye konuştu.

Yarışmaya başvuran katılımcıların büyük emeklerinin olduğunun farkındayız diyen Taban, “Herkes, İnegöl’ü kendi gördüğü penceresinden, kendi gözüyle tasarımına katmaya çalışmış. Gerçekten çok ciddi emekler olduğunu gördük. Tasarımların neyi ifade ettiğini de, hikayeleştirerek bizlere ulaştırmışlar. Huzurlarınızda yarışmamıza katılan tüm tasarımcı arkadaşlarımıza şehrimize göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.”

ÖDÜL ALAN TASARIMLAR
Birincinin seçilmediği logo yarışmasında ikincilik ve üçüncülük ile mansiyon ödülüne layık görülen tasarımları da açıklayan Taban, “1.000 TL tutarında mansiyon ödülü almaya layık görülen çalışmalar şu şekilde, Kayseri Talas’tan katılan İhsan SARIASLAN, İstanbul Güngören’den katılan Arzu AYBEDİR ve Bursa’dan katılan Karina MUZHDABAEVA. Üçüncülüğe layık görülen çalışmanın sahibi Ankara Sincan’dan katılan Ünsal SATAR 2500 TL tutarında ödül almaya hak kazanırken, İkinciliğe layık görülen çalışmanın sahibi Ankara Çankaya’dan katılan Nurcan TARHAN ise 5000 TL’lik ödülün sahibi oldu. 909 farklı tasarımdan birinciliği seçmediğimiz yarışmamızda sonuç olarak daha önceden belirttiğimiz üzere 5 tasarımı ödül almaya layık gördük. Yarışmamıza ülkemizin dört bir köşesinden katılan, İnegöl’ümüz için emek veren tüm katılımcılarımıza ve jürimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

<p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p> <p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p> <p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p> <p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p> <p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p> <p><span>Logo Yarışmasında Sonuçlar Belli Oldu</span></p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.