Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması</p> İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması
<p>Zabıtada Teknoloji Devrimi</p> Zabıtada Teknoloji Devrimi
<p>Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü</p> Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü
<p>İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor</p> İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor
<p>15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor</p> 15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor
<p>Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım</p> Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım
<p>Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı</p> Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı
<p>Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi</p> Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi
<p>Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı</p> Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı
<p>İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı</p> İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı
 
Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı 29/12/2017 14:14

İshakpaşa İlkokulu öğrencileri, Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti. Öğrenciler, İnegöl Belediyesi ile ilgili merak ettikleri soruları Başkan Taban’a ileterek belediye ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar.

İshakpaşa İlkokulu 4G sınıfı öğrencileri, Okul Müdür Yardımcısı Yusuf İşgören ve öğretmenleri nezaretinde Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti. Öğrencileri Belediye Encümen Salonunda konuk eden Başkan Taban, burada küçük konuklarının sorularını yanıtlayıp İnegöl Belediyesi hakkında bilgiler verdi.

HAYAT BOYU ÖĞRENMEYE DEVAM EDİN
Röportaj havasında geçen ziyarette öğrenciler, Başkan Taban’a “İnegöl Belediyesinde tutumluluk ve tasarrufla ilgili nasıl projeleriniz var? Bu projelerde biz çocuklara düşen görevler nelerdir?” şeklinde bir soru yöneltti. Sorunun ardından konuşan Alper Taban, öğrencilere tavsiyelerde de bulunarak; “Sizlere bu konuda düşen çok büyük görevler var. Sizler şuan öğrencisiniz ve aileleriniz, büyükleriniz, öğretmenlerinizin sizden beklediği tek şey öğrencilik vazifelerinizi yerine getirmeniz. Öğrencilik bittikten sonra da öğrenme faaliyeti bitmiyor. Öğrenme hayat boyu devam ediyor. Onun için bizim sürekli olarak öğrenmeye muhtaç olduğumuzu unutmayın. Bir şeyler uzmanlık alanınız olabilir, belli konularda yoğunlaşabilirsiniz fakat öğrenmeniz gereken farklı birçok şey olduğunu da unutmamanız lazım. Bugün bir doktor, doktor olmuş olabilir ama kendi alanıyla ilgili uzmandır. Onun dışındaki konuları araştırmaya devam etmesi lazım” dedi.

BELEDİYELER BELLİ SORUMLULUKLARI OLAN KURUMLAR
Belediyelerin sadece alt yapı ve üst yapı çalışmalarından sorumlu olmadığına vurgu yapan Taban; “Belki direkt olarak böyle bir bilinçlendirme faaliyeti içerisinde olmuyor gibi gözükebiliriz ama dolaylı olarak tutumluluğa, israfın önlenmesine, bu konuda bir farkındalık oluşturulmasına yönelik belediyeler de gayret ederler. Belediyeler sadece yol yapan, alt yapıyı onaran, yeşil alanlar, parklar, spor alanları yapan bir kurum değil. Belediyeler de aslında bir canlı gibi. Belirli sorumlulukları olan kurumlar. İşimiz kişilerle olduğu için de bu şehirde yaşayan herkes bizi ilgilendiriyor. Öğrenci de bizim ilgilenmemiz gereken bir grup, yetişkinler de bizim ilgilenmemiz gereken bir grup. Biz doğan bir bebeği de ziyaret ediyoruz, düğünlere, cenazelere de katılıyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sonunda öğrenciler Alper Taban’a plaket ve kendi geliştirdikleri bir kumbara hediye ettiler.

<p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı</p> <p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı</p> <p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı</p> <p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı</p> <p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Cevapladı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.