Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması</p> İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması
<p>Zabıtada Teknoloji Devrimi</p> Zabıtada Teknoloji Devrimi
<p>Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü</p> Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü
<p>İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor</p> İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor
<p>15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor</p> 15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor
<p>Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım</p> Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım
<p>Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı</p> Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı
<p>Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi</p> Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi
<p>Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı</p> Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı
<p>İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı</p> İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı
 
Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti 29/12/2017 15:44

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü’nün Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak’ın öncülüğünde düzenlediği Anadolu Gelinleri Düğün Temalı Gala Gösterisinde sahne alan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, sergilediği görsel şovla geceye renk kattı.

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak himayesinde Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ‘Anadolu Gelinlerimiz’ temalı gala gösterisi, 27 Aralık 2017 Çarşamba akşamı gerçekleştirildi. Geleneksel Türk gelinliklerinin bir düğün havasında izlenime sunulduğu gecede, İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da sahne aldı.

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda düzenlenen programa; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Cumhurbaşkanlığı Sanat Danışmanı Ayşe Özkan ile çok sayıda protokol üyesi katıldı. İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun da sahne aldığı geceye İnegöl’den de İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir katılım gösterdi.

İNEGÖL BELEDİYESİ HALK DANSLARI TOPLULUĞUNUN GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Gelin Alma, Gelin Kınası, Düğün Alayı ve Yeni Bölge Anadolu ismiyle müzik eşliğinde gösterilerin yapıldığı programda; İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Gelin Kınası bölümünde Ferhan Aral koreografisinden “Kına Mizanseni” gösterisiyle sahne aldı. Daha önce de farklı şehirlerde düzenlenen etkinliklerde boy gösteren ve yurt dışında katıldığı festival ve yarışmalarda dereceler elde eden Belediye Halk Dansları Eğitmeni Recep Erdoğan nezaretindeki İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, gösterileriyle salondakilere coşkulu bir şov sundu. İlgiyle izlenen gösteri büyük beğeni topladı.

BÜYÜK BİR MEDENİYETE SAHİBİZ
Büyük beğeni ile izlenen gösterinin ardından, Vali Özdemir Çakacak sahneye çıktı. Programda emeği geçenlere çiçek takdiminde bulunarak duygularını dile getiren Vali Çakacak; “Bu gece Olgunlaşma Enstitülerinin ne kadar üretken ve yaratıcı olduklarına bir kez daha hep birlikte tanık olduk. Türk Milleti olarak bizler, çok büyük bir medeniyete sahibiz. Geçmişimizden gelen çok güzel geleneksel sanat eserlerimiz var. Bu akşam Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü binlerce yıldır süre gelen örf ve adetlerimizi sanatsal bir gösteri halinde bize sundu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Durna Gülşen ise Gelinlik kostümlerinin iki yılda hazırlandığını ifade ederek; “Türk gelinliklerinin tasarımını yapan Yüksel Değirmenci ve çalışma arkadaşlarına, gösteriye halk oyunları şovlarıyla destek veren İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğuna, Koreografi ve müzik tasarımlarıyla desteklerini esirgemeyen İnegöl Gençlik Merkezi Müdürü ve Belediye Halk Dansları Hocası Recep Erdoğan’a, Koreograf Ferhan Aral’a teşekkür ediyorum” dedi.

<p>Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti</p> <p>Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti</p> <p>Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti</p> <p>Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti</p> <p>Eskişehir’de İnegöl Belediyesi Halk Dansları Rüzgarı Esti</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.