Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması</p> İnegöl Belediyesi’nden Hayalleri Gerçeğe Çevirecek Bilboard Uygulaması
<p>Zabıtada Teknoloji Devrimi</p> Zabıtada Teknoloji Devrimi
<p>Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü</p> Tedavisi Yapılan Köpek Yuvasına Döndü
<p>İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor</p> İnegöl Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oluyor
<p>15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor</p> 15 Sokakta Tretuvar Uygulamaları Devam Ediyor
<p>Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım</p> Temiz Bir İnegöl İçin Ben De Varım
<p>Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı</p> Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı
<p>Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi</p> Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi
<p>Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı</p> Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı
<p>İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı</p> İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı
 
Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek 03/01/2018 14:57

Sanayi şehri unvanının yanında tarım potansiyeliyle de adından söz ettiren İnegöl’de, İnegöl Belediyesi kış sezonunu verimli geçirebilmek adına harekete geçti. İlçe Tarım Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği işbirliğinde startı Cerrah Mahallesinden verilen ve 14 Mahallede düzenlenecek Çiftçi Eğitim Seminerleriyle 700 çiftçiye eğitim verecek.

Nitelikli tarım hedefiyle kırsal mahallelerde bu alanda çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, kış sezonunu çiftçileri eğiterek geçirecek. Geçmiş yıllarda da düzenlenen ve İlçe Tarım Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Ziraat Odası ile Muhtarlar Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Çiftçi Eğitim Seminerlerinin startı dün akşam Cerrah Mahallesinden verildi.

14 MAHALEDE 700 ÇİFTÇİYE EĞİTİM
Kış aylarını değerlendirmek, çiftçiye devlet gücünün yanlarında olduğunu göstermek, üretilen ürünün verim ve kalitesinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen Çiftçi Eğitim Seminerlerinde bu yıl son dönemlerde ilçemizde artarak devam etmekte olan seracılık konusu işlenecek. Bunun yanı sıra Tıbbi Aromatik Bitki yetiştiriciliği eğitimi, hayvan hastalık ve beslenmesi, Sürü Yönetimi, Meyve Budama, Patates yetiştiriciliği, hayvancılık eğitimi ve asma yetiştiriciliği ile ilgili seminerler düzenlenecek. 14 mahallede düzenlenecek eğitimlerde yaklaşık 700 çiftçiye eğitim verilmesi hedefleniyor.

BAŞKAN TABAN ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU
Dün akşam Cerrah İlkokulunda startı verilen Çiftçi Eğitim Seminerine, mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman’da eğitime katılarak burada çiftçilerle bir araya geldi.

Eğitim semineri öncesi protokol üyeleri çiftçilere yönelik selamlama konuşmaları gerçekleştirdi. Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, 2018 yılı çiftçi bilgilendirme eğitim toplantılarının başladığını ifade ederek; “Her yıl yaklaşık 20 civarında kırsal mahallemizde bu çalışmaları belediyemizin öncülüğünde; İlçe Tarım Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Muhtarlar Derneğimiz ve Ziraat Odamızla gerçekleştiriyoruz. İnegöl çiftçisi için ne gerekiyorsa yapmak için yazın ayrı, kışın ayrı gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bizler bu çalışmalar için zaman harcarken, sizlerin de buralara katılması, buralardan faydalanması bizim en büyük arzumuz” dedi.

Sezai Çelik’in ardından İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren de bir konuşma yaptı. Geçmiş yıllarda yapılan çiftçi eğitim seminerlerinin sağladığı faydalardan söz eden Ekren, ayrıca devlet destekleri hakkında da bilgiler verdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir’de bir konuşma yaparak eğitimlerin önemine vurgu yaptı. İnegöl’de tarımın olmazsa olmaz konulardan biri olduğuna dikkat çeken Özdemir, bu alanda daha fazla gelişmek adına çaba harcadıklarını söyledi.

HERKESE ELİMİZİ UZATACAĞIZ
Eğitimler öncesi Belediye Başkanı Alper Taban’da kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. İnegöl’de yaşayan her kesime faydalı olabilmek için çalıştıklarını belirten Taban, “Bugün burada olup bu heyecanı sizlerle paylaşmak istedim. Malumunuz bizde kısa bir süre önce göreve başladık. Heyecanımız var. İnegöl’e hizmet edebilmek, İnegöl’de iyi manada bir şeylerin değiştiğini görebilmek bizlere mutluluk veriyor. Bizler şehrimizde yaşayan tüm hemşerilerimize elimizi uzatıp onlara faydalı olabilmek amacında olacağız” dedi.

VATANDAŞ GELDİĞİNDE HER KONUDA MUHATAP BULSUN
İnegöl’ün sanayi şehri olduğu kadar aynı zamanda iyi bir tarım şehri olduğuna da vurgu yapan Alper Taban; “Bu anlamda İnegöl Belediyesi neler yapabilir dediğimizde Alinur Aktaş Başkanımız döneminde Kırsal Kalkınma Müdürlüğümüzü kurduk. Sinan Kağan Bey şuanda bu müdürlüğümüzün başında. Bu müdürlüğümüzden sorumlu bir Başkan Yardımcımız var, Eşref Bey. Burada bir koordinasyon ağı oluşturmaya çalıştık. Vatandaşımız geldiğinde muhatap bulsun ve bu insanlar da bu konuda ehil insanlar olsun. Bir konu üzerinde çalışıldığında İnegöl Belediyesi buna ne katkı koyabilir bunu değerlendiriyoruz” diye konuştu.

İNEGÖL’DE ÇOK GÜZEL BİR AHENK VAR
Başkan Taban, ufkumuzu ve vizyonumuzu biraz daha açmamız, genişletmemiz gerektiğine de dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizlere düşen kendimizi yenilemek, kendimizi tazelemek, kendimizi geliştirmek. Bakın bunu birileri başarabiliyorsa bizlerin de başarmaması için hiçbir sebep yok. İlçe Tarım Müdürlüğümüz burada, Ziraat Odamız burada, Halk Eğitim Merkezimiz burada, Belediyemiz burada… Aslında İnegöl’de çok güzel bir ahenk var. Muhtarlar Derneğimiz, Başkanımız, muhtarlarımız iç içe koordineli bir şekilde bu çalışmaları yürütüyoruz. Sizlerden gelen talep ve istekler doğrultusunda da ne yapılabilecekse bunları oturup masaya konuşabiliriz. Yeter ki makul işler yapalım. Sizlerin de gelişimine katkı sağlayacak işler yapalım. Bugün belki seracılığı konuşacağız ama sadece seracılık değil, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ve hastalıklarıyla ilgili eğitim olacak. Süpürtü bölgesinde sürü yönetimi ele alınacak, yine bazı mahallelerimizde hayvancılık ve bazı mahallelerimizde de asma yetiştiriciliğiyle ilgili yaklaşık 700 çiftçimize ulaşmayı hedefliyoruz.”

UFKUMUZU VE VİZYONUMUZU AÇALIM
“Bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Burada eğitim verilmiyor dahi olsa fırsatlar hep var. Bu çeşme hep akıyor. Önemli olan bu fırsatları görebilmek. Biri bu çeşmeden küçük bir su bardağını doldurmaya uğraşıyor, biri damacanayı. Mobilyada biz bunu başardık. Güzel bir kümelenme oldu. Şunun farkına vardık, önce araştırmak lazım. Bunu geliştirdiğinizde de daha kaliteli ürün üretiyorsunuz, bu da cebinize yansıyor. Kendimize güvenelim, ufkumuzu ve vizyonumuzu açalım. Bilgi dünyadaki en önemli silah. Ama bilgiye isteyen kişi ulaşıyor. Kurumlar buna sadece rehberlik edebilir. Bu bilgilerle de yetinmeyin, bizleri siz zorlayın yeni kurslar isteyin. Bizler elimizden geldiğince sizlere destek verebilmek için var gücümüzle çalışırız.”

Konuşmaların ardından alanında uzman eğitimciler tarafından çiftçi eğitim semineri gerçekleştirildi.

<p>Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek</p> <p>Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek</p> <p>Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek</p> <p>Kış Sezonunda 700 Çiftçiye Eğitim Verilecek</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.