Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Kırsal Mahallelere Hizmet Atağı Sürüyor</p> Kırsal Mahallelere Hizmet Atağı Sürüyor
<p>Aşure İkramları Devam Ediyor</p> Aşure İkramları Devam Ediyor
<p>Başkan Taban, Esnaf Odası Başkanlarıyla Buluştu</p> Başkan Taban, Esnaf Odası Başkanlarıyla Buluştu
<p>Turizmde Yükselen Değer İnegöl</p> Turizmde Yükselen Değer İnegöl
<p>Asansörlerin Periyodik Bakımlarını Yaptırın</p> Asansörlerin Periyodik Bakımlarını Yaptırın
<p>Gelin Şehri Birlikte Yönetelim</p> “Gelin Şehri Birlikte Yönetelim”
<p>Süleymaniye Mahallesi’nde Hizmet Atağı Sürüyor</p> Süleymaniye Mahallesi’nde Hizmet Atağı Sürüyor
<p>Teknofest İstanbul’da Dostum Rüzgarı</p> Teknofest İstanbul’da Dostum Rüzgarı
<p>Okçuluk Tutkunları İnegöl’de Buluştu</p> Okçuluk Tutkunları İnegöl’de Buluştu
İnegöl Belediyesinden Vatandaşlara Aşure İkramı
 
Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı 23/02/2018 11:27

İnegöl Belediyesi’nin İlçe Tarım Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Ziraat Odası işbirliğinde düzenlediği çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Boğazköy Mahallesi’nde düzenlenen hayvan yetiştiriciliği eğitiminde 65 kişi sertifika aldı.

Kırsal kalkınmayı sağlamak ve İnegöl Tarımını geliştirmeye yönelik hayata geçirdiği çalışmalar ile tarımı şehrimizin yeni bir gücü olarak ön plana çıkarmak adına bu alanda faaliyetlerini sürdüren İnegöl Belediyesi, çiftçi eğitim seminerlerini sürdürüyor. Halk Eğitim Merkezi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ziraat Odası işbirliğinde devam eden eğitimler kapsamında, bu yıl 14 kırsal mahallede 700 çiftçi eğitimden geçecek.

HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Eğitimler kapsamında Perşembe akşamı Boğazköy Mahallesinde hayvan yetiştiriciliği kursu düzenlendi. Eğitimin ardından sertifika almaya hak kazanan 65 mahalle sakini için belge töreni düzenlendi. Törene; Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Partili yöneticiler, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir ve Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik’te katıldı.

KIRSAL MAHALLELERE HİZMETE DEVAM
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, 2014 yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir yasasının İnegöl’de de uygulanmaya başladığını hatırlatarak; “İnegöl Belediyesi olarak da kırsalda bulunan mahallelerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bunun yanında tarımla alakalı çalışmalar da yapıyoruz. Kış mevsimlerinde çok değerli katılımcı kuruluşlarımızla beraber hem halkımızla buluşalım hem de hangi kırsal mahallemizde ne tür ihtiyaç varsa o konuyla alakalı bilgilendirme eğitim seminerleri yapalım istiyoruz. Vatandaşımız zaten yaptığı işi biliyor ama eksik aksak bir şey varsa ya da yarım kalan bir bilgi varsa amacımız bunu tamamlayıp halkımızın üretimine katkı sağlayabilmek” dedi.

ÇİFTÇİLER İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ 4 YILDIR SÜRÜYOR
İnegöl’de tarımsal üretimde verimliliği arttırmak ve bilinçli tarım yapılabilmesine vesile olmak adına Çiftçi Eğitim Seminerleri ile üreticilere yol göstermeye devam ettiklerini kaydeden Eşref Yiğit; “İhtiyaç duyulan yerlerde, hayvancılıkla ilgilenen kırsal mahallelerimizde bu alanda eğitimler, sebze ve meyvecilikle uğraşan mahallelerimizde de meyvecilik kursları, budama kursları yaparak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 4 yıldır devam ettiğimiz bu çalışmalarımızı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa yapıyoruz. Bu akşamda Boğazköy mahallemizdeyiz. Bilimsel veriler ışığında çiftçilerimizin yenilik ve gelişmeleri daha yakından görmeleri ile uygulamada daha yüksek verim elde etmeleri için bu kurslarımızı düzenliyoruz” diye konuştu.

Eşref Yiğit konuşmasının sonunda sertifika almaya hak kazanan vatandaşları tebrik ederken, bolluk ve bereket dolu bir yıl geçirilmesi temennisinde de bulundu. Konuşma sonrası mahalle sakini çiftçilere sertifikaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

<p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p> <p>Boğazköy’de 65 Çiftçi Sertifika Aldı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.