İngadem Yarınları İnşa Ediyor
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı</p> Filistinli Mattar Ve İnegöllü Baktimur’un “Barış” Sergisi Müzede Görücüye Çıktı
<p>Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi</p> Belediye Personeline İş Güvenliği Eğitimi Verildi
<p>Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı</p> Mevlana 745. Vuslat Yıl Dönümünde Anıldı
<p>İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı</p> İnesmek’te Sağlıklı Beslenme Kursu Başladı
<p>Başkan’dan Voleybolculara Tatlı Süpriz</p> Başkan’dan Voleybolculara Tatlı Sürpriz
<p>Balık Tezgahları Denetlendi</p> Balık Tezgahları Denetlendi
<p>İnegöl Vatandaşın Fikirleriyle Güzelleşiyor</p> İnegöl Vatandaşın Fikirleriyle Güzelleşiyor
<p>Mesudiye Alt Geçidi Kamulaştırmaları Bekliyor</p> Mesudiye Alt Geçidi Kamulaştırmaları Bekliyor
<p>231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi</p> 231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
<p>İnegöl Belediyespor Rolando Cepeda Abreu İle Anlaştı</p> İnegöl Belediyespor Rolando Cepeda Abreu İle Anlaştı
 
İngadem Yarınları İnşa Ediyor 23/02/2018 11:48

İnegöl Belediyesi tarafından 2017 Aralık ayı içerisinde açılışı gerçekleştirilen İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM) emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Toplumun mihenk taşı olan aile müessesinin sağlam temeller üzerinde yükselmesi ve geleceğimiz olan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutma ve vatanına, bayrağına, milli ve manevi değerlerine saygılı bir şekilde yetişmeleri için çalışmalarına aralıksız devam eden İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM) yarınları inşa etmenin mutluluğunu yaşıyor.

“ÖNCE TOPLUM, ÖNCE GENÇLİK“
Bir toplumun olmazsa olmaz konularından olan Aile ve Gençliği merkeze alan İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM) hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Toplumun yapı taşı olan Aile müessesesine önem veriyoruz. Bir toplumda ailelerin bağları ne kadar kuvvetli olursa toplum da o kadar kuvvetli olur. Günümüz modern dünyasında özellikle teknolojinin yaygınlaşmasıyla çözülmeye başlayan ve giderek dağılan aile kurumuna sahip çıkmalıyız. Bunun yanında geleceğimiz olan, ülkemizin müreffeh yarınlarının teminatı olan gençlerimizin de her zaman yanındayız. Gençlerimizi çepeçevre saran ve çıkılması imkansız bir noktaya sürükleyen madde bağımlılığın önüne geçmek için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İşte bu anlayışla 8 Aralık 2017 tarihinde açılışını gerçekleştirdiğimiz İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM) çatısı altında önce aile, önce gençlik diyoruz” şeklinde konuştu.

“480 VATANDAŞIMIZA HİZMET VERDİK”
Aile ve gençlerin hedef alındığı destek çalışmalarına, Osmaniye Mahallesinde hayata geçirilen Aile Danışma Merkezi ve Engelliler Gündüz Bakım evinde başladıklarını belirten Taban, “Aile ve gençlerimize yönelik çalışmalarımızı ayrı bir merkezde yürütmek adına, Orhaniyespor’un kulüp lokali olarak kullandığı bina içerisinde yaptığımız tadilat çalışmaları sonucunda bu mekanın zemin katını İnegöl Gençlik Ve Aile Destek Merkezi (İngadem) olarak hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.15 Şubat 2016 tarihinde Aile Danışma Merkezi ve Engelliler Gündüz Bakım evinde başlayıp, İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM) ile devam eden bu süreçte bugüne kadar toplam 480 vatandaşımıza destek olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“YARINLARI İNŞA ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İnegöl Gençlik ve Aile Destek Merkezi(İNGADEM)’in yarınları inşa ettiğine vurgu yapan Taban, “Merkezimizde Uzman Sosyolog ve Aile Danışmanı Tuğba Udül ile Psikolog İnci Kardelen Altındağ olmak üzere iki personel görev yapmakta. Bizim tek gayemiz aile ve gençliğe hak ettiği değeri vererek yarınlarımızı inşa etmek. Merkezimiz bu açıdan önemli bir işlevi yerine getiriyor” dedi.

HİZMET ALANLARI
İngadem çatısı altında yürütülen hizmetler hakkında da bilgi veren Taban, ”Uzman personelimiz rehberliğinde aile ve gençlik konu başlıkları altında sorun teşkil eden konuları en ince ayrıntısına kadar ele alıp, uygun yöntemler ile sorunların giderilmesine gayret gösteriyoruz. Özellikle bu kapsamda anne- baba ile çocuk ilişkileri, bireyler arası problemlere çözüm olma, boşanma sürecindeki kişilere destek olma, anne baba ilişki ve iletişim problemleri, çatışmalar, flört ve aldatma problemleri, alkol, madde bağımlılığı(Bonzai, selvia, extazi, metan, tetamin vb.) olan bireylere terapi ile üniversite ve teog’a hazırlanan gençlere psikolojik destek konularında merkezimize başvuran ebeveyn ve gençlerimize sonuna kadar yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca en az 6 haftadan başlayarak 1 yıla kadar uzayabilen bilişsel- davranışsal terapi, aile ve çift terapisi ile bireysel terapi hizmetlerinin uzmanlarımız tarafından verildiği merkezimiz tarafından madde bağımlılığının önüne geçmek için farklı okullarda öğretmenlere yönelik seminerler verilirken, Bursa GADEM(Gençlik ve Aile Destek Merkezi) ile de ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Bunun yanında yaşlılarımızın sosyal İnceleme raporlarının hazırlanması ve zaman zaman yapılan görüşmelerle onlara sosyal ve manevi destek sağlanmak adına Huzurevinde de çalışmalar yapmaktayız” dedi.

İNGADEM’E İLETİŞİM İÇİN
İngadem’in randevu sistemi ile hizmet verdiğini belirten Taban, “Merkezimiz, Randevu sistemi ile hizmet vermekte. Bu noktada merkezime başvuru yapmak için (0224) 777 0 500 numaralı telefonu arayabilirsiniz” diye konuştu.

Taban son olarak, ““Bağımlılıkların önüne geçmek ve aile kurumunu sağlamlaştırmak adına çalışmalarına aralıksız devam eden İnegöl Belediyesi Gençlik ve Aile Danışma Merkezi (İNGADEM)’in yarınlarımıza önemli bir katkı sağlayacağına yürekten inanıyor, aile ve gençliğe hak ettiği değeri vermek temennisiyle, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

<p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p> <p>İngadem Yarınları İnşa Ediyor</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.