Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>“Ne İş Yaparsanız Yapın, En İyisini Yapmak İçin Çabalayın”</p> “Ne İş Yaparsanız Yapın, En İyisini Yapmak İçin Çabalayın”
<p>Başkan Taban Huzurevi Sakinleriyle Oylat’ta Buluştu</p> Başkan Taban Huzurevi Sakinleriyle Oylat’ta Buluştu
<p>“Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”</p> “Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”
<p>Yeniceköy Kavşağında Yonca Kavşak Çalışması Başladı</p> Yeniceköy Kavşağında Yonca Kavşak Çalışması Başladı
<p>Üniversite Ve Meslek Tanıtım Günleri Başladı</p> Üniversite Ve Meslek Tanıtım Günleri Başladı
<p>Kuruluştan Fethe İstanbul Kültür Ve Tarih Gezileri Kayıtları Başlıyor</p> Kuruluştan Fethe İstanbul Kültür Ve Tarih Gezileri Kayıtları Başlıyor
<p>Şehitlerimiz Dualarla Anıldı</p> Şehitlerimiz Dualarla Anıldı
<p>Kaymakam Görücü Ve Başkan Taban’dan Şehit Ailesine Ziyaret</p> Kaymakam Görücü Ve Başkan Taban’dan Şehit Ailesine Ziyaret
<p>İnegöl Belediyesi Vatandaşlara Üzüm Hoşafı Ve Ekmek Dağıttı</p> İnegöl Belediyesi Vatandaşlara Üzüm Hoşafı Ve Ekmek Dağıttı
<p>Başkan Alper Taban Yeni Dönem Projelerini Açıkladı</p> Başkan Alper Taban Yeni Dönem Projelerini Açıkladı
 
Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı 13/06/2018 14:31

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Taban, yayımladığı mesajda, “Birlik beraberlik ve kardeşliğin daha da artmasına vesile olan, Müslümanların tek yürek olarak kutladığı Ramazan Bayramının bizlere yansıttığı güzel duyguların gönlümüzü sarması en büyük temennimiz. İslam coğrafyasında, acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin yaralarına merhem olacağına yürekten inandığımız Ramazan Bayramının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“RAMAZANIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ ŞEHRİMİZDE YAŞADIK”
Ellerin semaya, gönüllerin hakka, alınların secdeye yöneldiği 11 ayın sultanı Ramazan’ı iliklerimize kadar İnegöl’de hissettiklerini ve Ramazanın tüm güzelliklerini İnegöl’de yaşadıklarını belirten Taban, ”Ramazanda pek çok etkinlik yapmak yerine; sade, öz ramazanın ruhuna uygun programlar icra ederek vatandaşlarımızla hemhal olmaya gayret ettik. Özellikle teravih, iftar ve sahur buluşmalarında, düzenlediğimiz ve davet edildiğimiz tüm organizasyonlarda yer almaya çalıştık. Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağında vatandaşlarımızla orucumuzu açarken, her yıl STK’lara yönelik yaptığımız sahur programı ile şehrimizin dinamikleriyle birlikte olmaya çalıştık. Ayrıca Dünyaca ünlü hafızların kuran-ı kerim tilavetleri ve teravih namazlarıyla Ramazanı bu sene İnegöl’de bambaşka yaşarken, Umuteli Sosyal Yardımlaşma Merkezi marifetiyle ihtiyaç sahiplerine yönelik erzak dağıtımlarımızla onların biz nebzede olsa yüzlerini güldürmeye çalıştık” şeklinde konuştu.

“BAYRAMA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’i geride bırakarak milletçe, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Taban, “Ramazan Bayramının bizler için ayrı bir yeri var. Çünkü Ramazan Bayramı, her gün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade ediyor. Ayrıca Ramazanın manevi ikliminin bir yansıması olan Ramazan Bayramı boyunca her zamanki gibi büyüklerimizi ziyaret edelim, varsa küskünleri barıştıralım, küçükleri sevindirip ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatalım. Ayrıca bizler için önemli bir unsur olan büyüklerimizi unutmadığımızı göstermek adına huzurevinde kalan yaşlılarımızı da ziyaret edelim” diye konuştu.

“MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDA AKAN KANIN DURMASINI İSTİYORUZ”
Ramazanda yaşananlar ve Müslümanlara yapılanların apaçık ortada olduğunu belirten Taban, “Ramazan Bayramın bizlere yansıttığı bu güzel duygulara rağmen İslam coğrafyasında şiddet, kaos ve ümitsizliğin hakim olması bizlerin yüreklerini yakıyor. Müslüman coğrafyasında akan kanın durmasını istiyoruz. Tüm dileğimiz birlik ve beraberlik içerisinde olan bir Müslüman coğrafyası. İnşallah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da artmasına vesile olan Ramazan Bayramı acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin yaralarına merhem olur” dedi.

Taban son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm ilçe halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde, tüm sevdiklerimiz ile birlikte nice bayramlar geçirmeyi cenabı Allahtan niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

<p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı</p> <p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı</p> <p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı</p> <p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı</p> <p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.