Dostum Oryantiring Sporcusu Hilal Oruç Milli Takımda
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>“Ne İş Yaparsanız Yapın, En İyisini Yapmak İçin Çabalayın”</p> “Ne İş Yaparsanız Yapın, En İyisini Yapmak İçin Çabalayın”
<p>Başkan Taban Huzurevi Sakinleriyle Oylat’ta Buluştu</p> Başkan Taban Huzurevi Sakinleriyle Oylat’ta Buluştu
<p>“Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”</p> “Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”
<p>Yeniceköy Kavşağında Yonca Kavşak Çalışması Başladı</p> Yeniceköy Kavşağında Yonca Kavşak Çalışması Başladı
<p>Üniversite Ve Meslek Tanıtım Günleri Başladı</p> Üniversite Ve Meslek Tanıtım Günleri Başladı
<p>Kuruluştan Fethe İstanbul Kültür Ve Tarih Gezileri Kayıtları Başlıyor</p> Kuruluştan Fethe İstanbul Kültür Ve Tarih Gezileri Kayıtları Başlıyor
<p>Şehitlerimiz Dualarla Anıldı</p> Şehitlerimiz Dualarla Anıldı
<p>Kaymakam Görücü Ve Başkan Taban’dan Şehit Ailesine Ziyaret</p> Kaymakam Görücü Ve Başkan Taban’dan Şehit Ailesine Ziyaret
<p>İnegöl Belediyesi Vatandaşlara Üzüm Hoşafı Ve Ekmek Dağıttı</p> İnegöl Belediyesi Vatandaşlara Üzüm Hoşafı Ve Ekmek Dağıttı
<p>Başkan Alper Taban Yeni Dönem Projelerini Açıkladı</p> Başkan Alper Taban Yeni Dönem Projelerini Açıkladı
 
Dostum Oryantiring Sporcusu Hilal Oruç Milli Takımda 21/06/2018 14:01

Dostum bünyesinde çalışmalarına devam eden Oryantiring takımından Hilal Oruç, Milli Takım sporcusu olarak 7-15 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor olan, farklı arazi koşullarında yapıla bilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilen oryantiring(yön bulma) sporu Dostum bünyesinde her geçen gün popülaritesini artırarak sporcu kitlesini genişletiyor. Ulusal ve uluslararası birçok organizasyona katılım gösteren Dostum Oryantiring sporcuları göstermiş oldukları başarı ile Milli takım da yer almaya başladılar.

Son olarak Dostum Oryantiring takımından Hilal Oruç 7-15 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası için Milli Takıma davet edildi.

ORYANTİRİNG DOĞANIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ SUNUYOR
Dostum Oryantiring sporcusu Hilal Oruç’un Milli Takıma davet edilmelerinden dolayı açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, ”Doğal yaşamı bir adrenaline dönüştürme adına Dostum bünyesinde çalışmalarına devam eden Oryantiring branşı İnegöllü çocuklarımız ve gençlerimiz arasında hızla yayılıyor. Oryantiring (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma); her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporu. Koşarken düşünebilmek, kaybolmadan ilerlemek, araziyi iyi okuyabilmeyi, haritayı üç boyutlu düşünmeyi gerektiriyor. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporu. Doğa ile bütünleşmeyi amaçlayan Oryantiring sporu kentsel yaşamdan sıyrılarak doğanın güzelliklerine yelken açmak için büyük bir fırsat bizler için” diye konuştu.

“ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ”
Her yaş kategorisinden sporcuların uğraş verdiği Oryantiring branşı, Dostum bünyesinde 2017 Ocak ayında faaliyetlerine başlasa da, bu sporu sevme ve sevdirme adına önemli bir aşama kaydetmeyi başardıklarını söyleyen Taban, “Özellikle antrenörümüz Tarık Şeker hocamızın bu konudaki azim ve gayreti bizler için çok önemli. Hem İnegöl’de düzenlemiş olduğumuz ulusal düzeydeki yarışlar, hem de ülkemizin farklı yerlerinde düzenlenen organizasyonlara katılım gösterilerek önemli başarılara imza atmamız bizlerin iyi yolda olduğunu gösteriyor” dedi.

HİLAL ORUÇ MİLLİ TAKIMDA
Oryantiring branşında gösterilen bu başarıların meyvelerini almaya başladıklarını söyleyen Taban, “Bu noktada Dostum Oryantiring sporcumuz Hilal Oruç, 7-15 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası için Milli Takıma davet edildi. Kategorilerinin en başarılı sporcularının yer aldığı Milli Takım da Dostum Oryantiring takımından bir sporcumuzun yer alması bizler için onur verici bir durum. Dostumun ne kadar değerli ve önemli bir proje olduğu her geçen gün artan bu başarılarla daha iyi anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

Taban son olarak, “Dostum Oryantiring sporcumuz Hilal Oruç’a Macaristan’da gerçekleştirilecek olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonasında sonsuz başarılar diler, doğa ile bütünleşme adına tüm adrenalin tutkunlarını Dostuma beklediğimizi buradan bir kez daha ifade eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

<p>Dostum Oryantiring Sporcusu Hilal Oruç Milli Takımda</p> <p>Dostum Oryantiring Sporcusu Hilal Oruç Milli Takımda</p> <p>Dostum Oryantiring Sporcusu Hilal Oruç Milli Takımda</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.