İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Başkan Taban Bayramı Gökyüzünden Kutladı</p> Başkan Taban Bayramı Gökyüzünden Kutladı
<p>Huzurevinde Sosyal Mesafeli Kutlama</p> Huzurevinde Sosyal Mesafeli Kutlama
<p>Tarihi Bayram Fotoğraflarla Arşivleniyor</p> Tarihi Bayram Fotoğraflarla Arşivleniyor
<p>Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Mesajı</p> Başkan Taban’dan Ramazan Bayramı Mesajı
<p>Esnafların Maskesi Belediyeden</p> Esnafların Maskesi Belediyeden
<p>İnegöl Bayrama Hazır</p> İnegöl Bayrama Hazır
<p>Çardak Cami Kavşağında Çalışmalar Devam Ediyor</p> Çardak Cami Kavşağında Çalışmalar Devam Ediyor
<p>Hizmet Seferberliği Sürüyor</p> Hizmet Seferberliği Sürüyor
<p>İnegöl’de Bayram Temizliği</p> İnegöl’de Bayram Temizliği
<p>Çocukların Maskeleri Başkan Amcadan</p> Çocukların Maskeleri Başkan Amcadan
 
İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı 21/04/2019 10:43

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Cumartesi günü Çocuk Sanat Atölyesi Etkinliklerinin yer aldığı bir program düzenledi.

Salı günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, İnegöl’de erken başladı. İnegöl Belediyesi, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Çocuk Sanat Atölyesi faaliyetlerinin yer aldığı bir sergi ve program tertip etti. İnegöl’de kültür sanatın merkezi haline gelen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen programa; Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, siyasi parti temsilcileri, çocuklar ve aileleri katılım gösterdi.

Çocuk Sanat Atölyesinde hazırlanan eserlerin görücüye çıktığı sergiyle başlayan etkinlikler, daha sonra BMKSM salonunda sahne gösterileriyle devam etti. Burada çocuk korosunun seslendirdiği eserler ve enstrümantal kursuna devam eden çocukların gitar resitali, izleyenleri mest etti.

İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI
Programın açılışında kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, “Bugünün Yarını; Yarının Umudu olan Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızı 23 Nisan Bayramına özel olarak hazırladıkları bu müthiş program için tebrik ediyorum. Onları yürekten alkışlıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 99. yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyoruz. Bu vesile ile şimdiden tüm çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel günün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini ve umudunu göstermesi açısından çok önemli olduğunu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada çocuklara atfedilen ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu da lütfen unutmayalım. Bugünün küçükleri yarının büyükleri olan sevgili çocuklarımıza bol bol zaman ayırarak, onlara zamanımızın en değerli vakitlerini ayıralım” dedi.

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
İnegöl Belediyesi olarak çocukların nitelikli, bugünü tasarlayarak geleceğe yön veren vizyon kişiliğe sahip ve özgüveni yüksek bireyler olması adına birçok etkinliğe imza attıklarını dile getiren Kocaağa, “Çocuklarımızın o masum yüzleri, içten ve samimi davranışları, dünyanın tüm güzelliklerini sunan o tatlı gülüşleri, okyanusları aşan o hayalleri hiç ama hiçbir vakit sonlanmasın istiyoruz. Bu amaçla Kültür Sanat Ve Gençlik Merkezi bünyesinde koro ve sanat atölye çalışmaları, Bilgi Kültür evlerinde eğitim çalışmaları, Belediyespor ve Doğa Sporları ve Turizm merkezi (Dostum) bünyesindeki çeşitli branşlarda verilen eğitimler ile çocuklarımızın zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Bugünde 23 Nisan Bayramına özel olarak hazırlanan Çocuk Sanat Atölyesi Sergisi, çocuk koromuzun seslendirdiği eserler ve enstrümantal kursuna devam eden çocuklarımızın gitar resitali geleceğimiz olan çocuklarımıza neden güven duymamız gerektiğini bizlere bir kez daha gösterdi. Tabi tüm anne ve babalarımıza da büyük bir görev düşüyor. O da çocuklarımızı gelecekte işlerini zoraki şekilde değil, severek, gönül vererek hiçbir zümreden emir almadan vatanına milletine ve devletine bağlı olarak ülkemize hizmet etmelerini sağlamak. İnşallah bilinçli, nitelikli, kendini her platformda en doğru şekilde ifade edebilen, günümüz dünyası ile entegre olabilmiş çocuklar yetiştirebiliriz. İnanıyorum ki, insanlığın en büyük arzusu olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz sevgili çocuklarımızın eseri olacak. Son olarak 23 Nisan’a özel gerçekleştirdiğimiz bu program ile çocuklarımızın bu özel bayramlarına güzellik katmanın mutluluğunu yaşarken, çocuklarımız bizim her şeyimiz geleceğimiz, yarınlarımız diyerek tüm çocuklarımıza en içten kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Bayramını kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşma sonrası program, çocukların sahne gösterileriyle devam etti.

<p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p> <p>İnegöl’de 23 Nisan Coşkusu Başladı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.