Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>İnegöl 24 Saat Canlı Olarak İzlenebilecek</p> İnegöl 24 Saat Canlı Olarak İzlenebilecek
<p>Beşinci Mevsim Kreşimizde Karne Heyecanı</p> Beşinci Mevsim Kreşimizde Karne Heyecanı
<p>Öğrenebilir Düzeyde Özel Bireyler İçin Ücretsiz Yaz Kursu Başlıyor</p> Öğrenebilir Düzeyde Özel Bireyler İçin Ücretsiz Yaz Kursu Başlıyor
Babalar Günü Uçurtma Şenliği İle Kutlandı
<p>İnesmek’in 8. Genel Sergisi Açıldı</p> İnesmek’in 8. Genel Sergisi Açıldı
<p>Tahtaköprü Meydanı Yenilendi</p> Tahtaköprü Meydanı Yenilendi
<p>Protokol, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu</p> Protokol, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu
<p>Proje, Ar-Ge Ve Kariyer Festivaline Coşkulu Final</p> Proje, Ar-Ge Ve Kariyer Festivaline Coşkulu Final
<p>Geri Dönüşüm Malzemeleri Çocuklara Oyuncak Oldu</p> Geri Dönüşüm Malzemeleri Çocuklara Oyuncak Oldu
<p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> “Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”
 
Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı 17/05/2019 16:15

Gülten Tan ve kursiyerlerinin hazırladığı nakış ve mefruşat sergisi, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında İnegöl Kent Müzesinde görücüye çıktı.

İnegöl Belediyesi, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinliklerinin startını sergi açılışıyla verdi. Türkiye’de 1982 yılından günümüze kadar devam eden ve her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında Müzeler Haftası olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında Kent Müzesi Serdar Rubacı sergi salonunda Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Gülten Tan ve 15 kursiyerinin hazırladığı “Çiçeklerin Dansı” isimli Nakış ve Mefruşat Sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Bugün 14.30’da düzenlenen açılış törenine; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. 31 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılış konuşmasını yapan Gülten Tan, “Tüm konuklarımıza açılışımıza katıldıkları ve bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk ise “İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Gülten Tan usta öğreticimizin ve kursiyerlerinin hazırlamış olduğu “Çiçeklerin Dansı” isimli nakış mefruşat sergimize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Biraz sonra açılışını yapacağımız bu sergi, 1 yıl boyunca Gülten Tan ve kursiyerlerinin hazırlamış olduğu değerli eserlerden oluşmaktadır. Ben huzurlarınızda hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KENT BELLEĞİ HÜVVİYETİNE SAHİP BİR YERE SAHİBİZ
Açılış öncesi son konuşmayı ise Belediye Başkanı Alper Taban yaptı. Taban, “Bugün Müzeler Haftası vesilesiyle Kent Müzemizde bir araya geldik. Müzelere de atıfta bulunmam lazım çünkü gerçekten şehrin tüm güzelliklerini buraya geldiğinizde bulabiliyorsunuz. Bu şehirde yaşayan, doğmuş büyümüş, geçmişini yaşamış, buralarda izler bırakmış olan herkes kendisinden bir parça görebiliyor. Ben huzurlarınızda buranın yapılmasında emeği geçen başta Alinur Aktaş Başkanımız ve o günkü komisyon üyelerine çok teşekkür ediyorum. Kent belleği hüviyetine sahip bir yere sahibiz. Hemen yan tarafta da Avrupa Müzeler Akademisinden bir ödül alan bir Mobilya Müzesine sahibiz. Burası biraz daha ihtisas bir müze alanı” ifadelerinde bulundu.

Sergi hakkında da konuşan Taban, “Bugün burada Kaymakamlığımız, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla bir sergi açılışı yapıyoruz. Çiçeklerin Dansı ismi verilmiş olan Gülten Tan Hanımefendinin nakış ve mefruşat sergisini hep birlikte göreceğiz. Ben öğretmenimize ve katkı ve destek veren tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle serginin açılışı gerçekleştirildi. Ardından sergi gezilerek ürünler incelendi.

<p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p> <p>Çiçeklerin Dansı Müzede Görücüye Çıktı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.