“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>“İnegöl Güzelleşmeye Devam Ediyor”</p> “İnegöl Güzelleşmeye Devam Ediyor”
<p>Yavuz Dizdar İnegöllülere Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı</p> Yavuz Dizdar İnegöllülere Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
<p>“İnegölspor’un Hedefine Varması İçin Şehir Olarak Mücadele Edeceğiz”</p> “İnegölspor’un Hedefine Varması İçin Şehir Olarak Mücadele Edeceğiz”
<p>“Birlikte Daha Mutluyuz”</p> “Birlikte Daha Mutluyuz”
<p>Baykoca Semt Sahası Törenle Açıldı</p> Baykoca Semt Sahası Törenle Açıldı
<p>Yeniceköy Mobese Merkezi İçin İmzalar Atıldı</p> Yeniceköy Mobese Merkezi İçin İmzalar Atıldı
<p>Engelli Vatandaş Sokakta Bulduğu Parayı Belediyeye Teslim Etti</p> Engelli Vatandaş Sokakta Bulduğu Parayı Belediyeye Teslim Etti
<p>Başkan Taban Çiftçi Kadınların Gününü Kutladı</p> Başkan Taban Çiftçi Kadınların Gününü Kutladı
<p>İnegöl Belediyesi’nden Amatöre 100 Bin Tl Destek</p> İnegöl Belediyesi’nden Amatöre 100 Bin Tl Destek
<p>Btü’nün Mucit Öğrencilerinden İnegöl’de Muhteşem Şov</p> Btü’nün Mucit Öğrencilerinden İnegöl’de Muhteşem Şov
 
“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız” 13/06/2019 14:08

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Proje, Ar-Ge ve Kariyer Günleri Festivali kapsamında Prof. Dr. Bensu Karahalil’in katılımıyla “Kariyer ve Gençlik İlişkisi” konulu söyleşi düzenlendi. Festivalin konser programı da Tunceli’den gelen şehit haberleri sonrası iptal edildi.

İnegöl Belediyesi’nin vatandaşların bilimsel çalışmalarının desteklenmesi, araştırma ve geliştirme süreçlerine katkı sunulabilmesi, kariyer hedefleri doğrultusunda rehberlik edilmesi amacıyla bu yıl ilk kez düzenlediği 1. Proje, Ar-Ge ve Kariyer Günleri Festivali sürüyor. 4 günlük festivalin üçüncü gününde de sabah 10.00 ile akşam 23.30 arasında farklı yarışmalar ve eğitimler düzenlendi. “Geleceğe Sobe” sloganıyla düzenlenen festivalin üçüncü gününde sahne etkinlikleri akşam 21.30’da Prof. Dr. Bensu Karahalil’in konuşmacı olarak katıldığı “Kariyer ve Gençlik İlişkisi” konulu söyleşiyle başladı.

BİR HEDEFİNİZ OLMALI
Alandaki katılımcıların sorularının yanıtlanması ve Prof. Dr. Bensu Karahalil’in eğitim üzerine tecrübelerini paylaşmasıyla devam eden söyleşide, Karahalil gençlere tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Bensu Karahalil, burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Gençler önce ne istediklerine, ne yapmak, ne olmak istediklerine karar vermeliler. Bir şeye karar verdikten sonra planlayacaksınız, bir hedefiniz olacak ve daha sonra bu hedefe ulaşmak için ne yapmanız gerekiyor onu belirlemelisiniz.”

“Dersi derste dinleyeceğiz. Hedefimizi belirleyeceğiz. Planlı ve hedefli olmak bir takım şeyleri erken elde etmeyi sağlıyor. Bunlar sayesinde erken yaşta profesör oldum. Belirlediğiniz hedefin gerekliliği neyse onu yerine getireceksiniz.”

SINAV GÜNÜ RUTİNİNİZİN DIŞINA ÇIKMAYIN
“YKS sınavında bir nokta var ki birçok gencin bir yılını kaybetmesine sebep olmuştur. Cevap anahtarını kaydırmak… Bir kere çok sakin olacaksınız. Rutininizi bozmayacaksınız. Rutinde yapmadığınız bir şeyi bir gün öncesinde ve sınav günü yapmayın. Kendinize empoze edin, çok dikkatli olacağım, hepsini yetiştirebilirim, yapabildiğim kadarını cevaplandıracağım diyeceksiniz. Rutinin dışına çıkmayın. Okunmuş pirinçler, çikolatalar, şekerler bize de söylüyordular. Rutinin dışına çıkmayın. Çözdüğünüz soruları cevap kağıdına direk geçirin. Bizim zamanımızda sınavlar 08.30’da oluyordu. Geç kalacağız korkusuyla uyuyamazdık. Artık 10.00’da olduğu için böyle bir sorununuz da yok. Artık çalışacağınız kadar çalıştınız. Son 1 hafta bir şey yapmanın bir anlamı yok. Kafa karıştırmayın. Son derece rahat şekilde bu haftanızı geçirin.”

Söyleşi sonrası programı takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa da sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaağa, “Hocamıza bize sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hocamızı tekrar İnegöl’de ailelerimize ve öğrencilerimize yönelik düzenleyeceğimiz bir söyleşiye davet edeceğiz” dedi. Konuşmanın ardından Bensu Karahalil’e plaket takdim edildi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KURAN-I KERİM OKUNDU
Önceden yapılan planlamaya göre söyleşi sonrası konserle devam edecek olan festival, önceki gün Tunceli’den gelen şehit haberleri nedeniyle farklı bir formatta devam etti. 2 askerimizin şehit olması nedeniyle iptal edilen konser yerine, program Kuran-ı Kerim tilavetleri, ilahiler ve mevlit ile devam etti.

<p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> <p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> <p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> <p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> <p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p> <p>“Hedefimizi Belirleyip Ulaşmak İçin Çalışmalıyız”</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.