15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Şehrin Kalbine Dokunuyorlar</p> Şehrin Kalbine Dokunuyorlar
<p>Bursa Valisi Canbolat’tan Başkan Taban’a Ziyaret</p> Bursa Valisi Canbolat’tan Başkan Taban’a Ziyaret
<p>Parke Taşı Ve Otopark Düzenlemeleri Devam Ediyor</p> Parke Taşı Ve Otopark Düzenlemeleri Devam Ediyor
<p>Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına İnegöl Belediyesi Koştu</p> Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına İnegöl Belediyesi Koştu
<p>5 Yıldızlı Otel Konforunda Huzurevi Hizmeti</p> 5 Yıldızlı Otel Konforunda Huzurevi Hizmeti
<p>Huzurevi Sakinleri Hayatın Renklerini Paylaşıyor</p> Huzurevi Sakinleri Hayatın Renklerini Paylaşıyor
<p>İnegöl, Tarımda Vites Yükseltti</p> İnegöl, Tarımda Vites Yükseltti
<p>İnegöl Belediyespor Galatasaray’ı Farklı Geçti: 3-0</p> İnegöl Belediyespor Galatasaray’ı Farklı Geçti: 3-0
<p>“Cimri” İlk Sahnesinde Tam Not Aldı</p> “Cimri” İlk Sahnesinde Tam Not Aldı
<p>İki Mahallede Metruk Binaların Yıkımı Yapıldı</p> İki Mahallede Metruk Binaların Yıkımı Yapıldı
 
15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı 12/07/2019 15:44

İnegöl Belediyesi; karanlık gecenin aydınlığa sabaha erdiği, tek yürek olan bir milletin yedi düvele karşı destanlaşan bir kahramanlık örneği ortaya koyduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yaşandığı gecenin 3’üncü yıl dönümünde, milli şuurun tazeleneceği etkinliklerle düzenlenecek 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik günü anma programı için hazırlıklarını tamamladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye genelinde düzenlenecek anma etkinlikleri çerçevesinde İnegöl Belediyesi de hazırlıklarını tamamladı. İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü Başkanlığında Kaymakamlık ve Belediye işbirliği ile yapılacak anma programıyla; kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz ve o dik duruş ruhunu yeniden yaşatacak programlar ilçe halkıyla buluşturulacak.

BAŞKAN TABAN TÜM İLÇE HALKINI DAVET ETTİ
Altı ibadet, ortası ticaret ve üstü ihanet yapısı olan Fetö’ye karşı top yekûn ikinci bir istiklal mücadelesinin verildiği 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üçüncü yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Pazartesi günü öğlen başlayacak etkinlikler, gece yarısına kadar devam edecek. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü programları hakkında açıklamalarda bulundu. Taban, tüm ilçe halkını programlara davet etti.

ŞEHİTLİK ZİYARETİYLE BAŞLAYIP GECE YARISI TEHECCÜD NAMAZIYLA SON BULACAK
15 Temmuz programını paylaşmak üzere bir araya geldiklerini kaydeden Taban, “Biliyorsunuz yarın itibariyle şehrimizde bu yıl 32’ncisini düzenleyeceğimiz Uluslararası Kültür Sanat Festivalimizi başlatıyoruz. Pazartesi gününe tekabül eden 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik gününü festivalin içerisinden ayırıp ayrıca bir gün olarak anmak ve hatırlatmak şeklindeki programlarla icra etmiş oluyoruz. Bizler de kıymetli Kaymakamımızın Başkanlığında oluşturduğumuz programları sizlerle paylaşmak istiyoruz. 15 Temmuz günü 12.00’da Garnizon şehitliğini ziyaret edeceğiz. Beraberinde 12.30’da İshakpaşa camisinde mevlidi şerif ve akabinde lokma ikramlarımız olacak. Akşam 19.50’de de Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşünü tüm ilçe halkımızla beraber heykel önünden belediye önüne gerçekleştirmiş olacağız. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayıp Kuran-ı Kerim tilavetleriyle devam eden, o güne dair hazırladığımız videoların kurulacak ekranlarda izletileceği bir program olacak. Beraberinde Tarihi İnegöl Mehterimizin gösterilerini izleyeceğiz. Çok kıymetli protokolümüzün konuşmalarıyla birlikte 15 Temmuz Gazimiz düşüncelerini ve yaşadıklarını canlı olarak bizlere anlatacak. Yatsı namazı aramız olacak, ardından yine video gösterimleri, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil hocamızın konuşmalarını dinleyeceğiz. Kum sanatı gösterimiz olacak. Gece yarısı 00.00 itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın halka hitaben yaptığı, tüm ulusalda aynı anda yayınlanacak konuşmasını hep birlikte takip edeceğiz. Arkasından devam eden video sunumlarımız ve 00.13’te selalar okunacak. Daha sonra dua ve teheccüd namazı için Sani Konukoğlu camisinde olacağız. Program esnasında vatandaşlarımıza bazı ikramlarımız da olacak” dedi.

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
“15 Temmuz bir beka vurgusudur” sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban, “Demokrasinin kazandığı bir gecedir. Fetö’nün hain planının tutmadığı, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin iradesiyle yerle bir olduğu bir gecenin yıldönümüdür. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Her zaman gelecek nesillere aktarılması noktasında da öncü olacağız. Beraberinde bir daha böyle bir hain girişimin yaşanmaması adına bu bilincin ebedi şekilde yerleştirmiş olacağız. 15 Temmuz’da bu ülke, bu bayrak, bu vatan uğruna şehit düşen 248 vatandaşlarımız var biliyorsunuz. Ben başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 2196 vatandaşımız da bu uğurda yaralanarak gazi oldular. Onlara da rabbimden sağlık sıhhat niyaz ediyorum. Bu olumsuz tablonun bir daha yaşanmaması adına yüce rabbimden kötülere fırsat vermemesini ve bizlere de her zaman uyanık ve diri olmamızı, bir ve beraber olmamızı nasip etmesini diliyorum. O akşam genç yaşlı demeden, bay bayan demeden tüm ilçe halkımızı yürüyüşümüze ve devamındaki programımıza davet ediyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Emeği geçen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

<p>15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı</p> <p>15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı</p> <p>15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı</p> <p>15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı</p> <p>15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Günü Hazırlıkları Tamamlandı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.