Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>Başkan Taban’dan Maça Davet</p> Başkan Taban’dan Maça Davet
<p>Şehrin Kalbine Dokunuyorlar</p> Şehrin Kalbine Dokunuyorlar
<p>Bursa Valisi Canbolat’tan Başkan Taban’a Ziyaret</p> Bursa Valisi Canbolat’tan Başkan Taban’a Ziyaret
<p>Parke Taşı Ve Otopark Düzenlemeleri Devam Ediyor</p> Parke Taşı Ve Otopark Düzenlemeleri Devam Ediyor
<p>Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına İnegöl Belediyesi Koştu</p> Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına İnegöl Belediyesi Koştu
<p>5 Yıldızlı Otel Konforunda Huzurevi Hizmeti</p> 5 Yıldızlı Otel Konforunda Huzurevi Hizmeti
<p>Huzurevi Sakinleri Hayatın Renklerini Paylaşıyor</p> Huzurevi Sakinleri Hayatın Renklerini Paylaşıyor
<p>İnegöl, Tarımda Vites Yükseltti</p> İnegöl, Tarımda Vites Yükseltti
<p>İnegöl Belediyespor Galatasaray’ı Farklı Geçti: 3-0</p> İnegöl Belediyespor Galatasaray’ı Farklı Geçti: 3-0
<p>“Cimri” İlk Sahnesinde Tam Not Aldı</p> “Cimri” İlk Sahnesinde Tam Not Aldı
 
Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı 13/07/2019 16:49

32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali için İnegöl’e gelen Tahtamukay heyetini makamında ağırladı. Ziyarette kurulan kardeşlik ilişkilerinin artarak devam edeceği mesajları verildi.

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali bugün başlıyor. Festival için yurt dışından şehrimize davet edilen kardeş şehirlerin heyetleri de İnegöl’e gelmeye başladı. İlk gelen heyet, Adigey bölgesinden oldu. Tahtamukay Belediye Başkanı Neujrok Ali Şihamoviç, Tahtamukay Bölgesi Belşediye Halk Konseyi Başkanı Zaurim Timur Askeroviç, Adigey Cumhuriyeti Devlet Meclisi Üyesi Djaste Vyaceslav Madinoviç, Şinciy Belediye Başkanı Pşeuç Ali Aslanoviç, Tahtamukay Belediye Halk Meclisi Başkanı ve aynı zamanda Adigey Cumhuriyeti Kamu Kurumları Müdürü Gazikof Rustem Abubekiroviç’ten oluşan heyet, İnegöl’de ilk olarak Belediye Başkanı Alper Taban ile bir araya geldi.

Bugün 15.00’da İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği yöneticilerinin de katılımıyla Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, konuk heyet Başkan Taban’a hediye takdiminde bulundu. Belediye Başkanı Alper Taban da misafirlerine festival için hazırlanan ve İnegöl’ü simgeleyen çini hediye etti. Ziyarette iki kardeş şehir olan İnegöl ve Tahtamukay arasındaki kardeşlik ilişkilerinin artarak sürdürüleceği mesajları verildi. İnegöl’de çok güzel ağırlandıklarını kaydeden Tahtamukay heyetine, Belediye Başkanı Alper Taban da kendilerini ağırlamaktan memnun olduklarını ifade etti. Taban, festival vesilesiyle birçok kardeş şehrimizle bir araya gelme fırsatı bulduklarını da dile getirerek; “Misafirlerimiz şehrimize gelmeye başladı. İlk gelen heyette Tahtamukay delegasyonumuz oldu. Ben bizleri kırmayarak geldikleri için teşekkür ediyorum. Kendilerini önemsiyoruz, değer veriyoruz. Burada oldukları ve bizlere güç kattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

<p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p> <p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p> <p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p> <p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p> <p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p> <p>Başkan Taban Tahtamukay Heyetini Ağırladı</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.