Engelliler Kamu Spotu Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor
 
GÜNCEL
Faydalı Linkler
Haberler
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
 
 
 
Haberler
<p>“Başarı Ekip İşidir”</p> “Başarı Ekip İşidir”
<p>İnegöl Belediyesi 6 Aylık Performansı Değerlendiriyor</p> İnegöl Belediyesi 6 Aylık Performansı Değerlendiriyor
<p>İnegöl Belediyespor’da Yeni Sezon İçin Kurban Kesildi</p> İnegöl Belediyespor’da Yeni Sezon İçin Kurban Kesildi
<p>Kupa Voley’de Program Belli Oldu</p> Kupa Voley’de Program Belli Oldu
<p>Akhisar Mahallesi Küçük Dokunuşlarla Geleceğe Taşınıyor</p> Akhisar Mahallesi Küçük Dokunuşlarla Geleceğe Taşınıyor
<p>Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı Devreye Girdi</p> Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı Devreye Girdi
<p>Pandemi Sürecinin En Kapsamlı Denetimi Yapıldı</p> Pandemi Sürecinin En Kapsamlı Denetimi Yapıldı
<p>Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı</p> Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
<p>İnegöl Belediyesi’nden Hastaneye Araç Desteği</p> İnegöl Belediyesi’nden Hastaneye Araç Desteği
<p>Güney Kestane Mahallesi Beton Yol İle Tozdan Kurtuluyor</p> Güney Kestane Mahallesi Beton Yol İle Tozdan Kurtuluyor
 
Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor 12/12/2019 10:22

Kent Konseyi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için hazırladığı ve Belediye Başkanı Alper Taban’ın da yer aldığı kamu spotu şeklinde hazırlanan klip, Pink Sinema Salonlarında film öncesi ve film aralarında izleyiciyle buluşuyor.

İnegöl Kent Konseyi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli vatandaşlara yönelik farkındalık oluşturmak adına kamu spotu şeklinde bir klip hazırladı. Kaymakam Şükrü Görücü, Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban başta olmak üzere protokol üyelerinin, engelli vatandaşların ve STK Başkanlarının yer aldığı kamu spotu, yayınlanmasıyla birlikte büyük beğeni toplamıştı.

Engelli vatandaşlara yönelik farkındalık oluşturmayı hedefleyen bu kamu spotu, İnegöl AVM’de bulunan Pink Sinema Salonları işletmecileri tarafından da 6-12 Aralık tarihlerinde film öncesi ve film aralarında izleyicilere sunuldu. Daha fazla kişiye erişmesi adına işletmecinin yaptığı bu jest sonrası, İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde dün akşam hem engelliler kamu spotunu izlemek hem de Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmi izlemek adına etkinlik düzenlendi. Klipte yer alan kişilerin ailece katıldığı etkinlik, 18.30 seansında gerçekleştirildi.

1 HAFTA BOYUNCA HER GÖSTERİMDE İZLETİLDİ
Film öncesi ve film arasında engelliler kamu spotu izleyicilere sunulurken, Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alan film de büyük beğeni topladı. Sinema gösterimi sonrası bir açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Zengin, “Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İnegöl Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz farkındalık oluşturmak adına bir çalışma yaptı. Bu videoda Kaymakamımız, Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız, Ticaret Odası Başkanımız, engelli kardeşlerimiz ve STK Başkanlarımız yer aldı. Bu vesileyle Pink sinema işletmecilerimize de teşekkür etmek istiyorum. 6-12 Aralık tarihleri arasında her film arasında ve başlangıcında engellilerle ilgili bu farkındalık videomuz gösterime girdi. Bu da önemli bir adım oldu insanların duyması ve bu farkındalığı hissetmesi adına. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GÜZEL BİR FARKINDALIK ÇALIŞMASI OLDU
Belediye Başkanı Alper Taban ise “Bu akşam Kent Konseyimizin çok güzel bir çalışmasına hep birlikte şahit olduk. Bildiğiniz gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günüyle alakalı şehrimizde yaptığımız pek çok farkındalık çalışmaları oldu. Bunlardan bir tanesi de Kent Konseyimizin yaptığı çalışmaydı. Bizim de içerisinde küçük küçük roller aldığımız, Sayın Kaymakamımızın, Milletvekilimizin, STK’larımızın destek verdiği güzel bir farkındalık çalışması oldu. Bu farkındalığı devam ettirebilmek adına da Pink Sinema işletmecimiz sağ olsun film aralarındaki tanıtımlarda bu kısa filmi kamu spotu şeklinde yayınlıyor. Sinemaya gelen vatandaşlarımız tarafından da bu film izlenerek farkındalık oluşturulsun istenildi. Amacına ulaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

NAİM SÜLEYMANOĞLU TÜRK MİLLETİ İÇİN BÜYÜK BİR GURUR
Klip vesilesiyle çok başarılı bir filmi de izlediklerini kaydeden Taban, “Gerçekten oyuncusundan yöneticisine emek harcayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ülkemize bu haklı gururu yaşatan Naim Süleymanoğlu’nu ben rahmet ve minnetle anıyorum. Türk milleti için büyük bir gurur yaşatan, ender rastlanan bir sporcuydu. İnşallah bizler bu sporcuları yetiştirmeye devam edeceğiz. Ben bu vesileyle bu farkındalığın da amacına ulaştığını düşünüyorum. Burada gösterime giren herkesin Kent Konseyimizin bu farkındalık videosunu izleyerek gündelik hayatta engel bırakmayacak şekilde farkındalık oluşmasını arzu ediyoruz. Tüm bireylerimizin yanındayız. Engelleri inşallah hep birlikte kaldıracağız” açıklamalarında bulundu.

<p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p> <p>Engelliler Kamu Spotu, Sinemada İzleyiciyle Buluşuyor</p>
 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.