Parklarımız
 
İNEGÖL
İnegöl Tarihi
Kurumsal Kimlik & Logo
İnegöl Ulaşım
Basında İnegöl
Fotoğraflarla İnegöl
Önceki Başkanlarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediye Tarihi
Muhtarlıklar
Mahalle Haritaları
Parklarımız
Semt Pazarları
Medya İnegöl
Nöbetçi Eczaneler
İnegölde Gezilecek Yerler
Şehir İçi Ulaşım
İnegölün Mutfağı
Nikah İşleri
 
 
Takvim

Takvimden tarih seçerek içeriği filtreleyebilirsiniz.

 
Haberler
<p>İnegöl Belediyesi Halkımızın Hizmetinde</p> İnegöl Belediyesi Halkımızın Hizmetinde
İnesmek Mutfağı İle Lezzetli Yemekler Yapın
<p>Belediyecilik Hizmetlerine Evinizden Ulaşabilirsiniz</p> Belediyecilik Hizmetlerine Evinizden Ulaşabilirsiniz
<p>Yaya Üst Geçidi İçin Çalışmalar Başladı</p> Yaya Üst Geçidi İçin Çalışmalar Başladı
<p>Başkan Taban’dan Temizlik Çalışanlarına Özel Teşekkür</p> Başkan Taban’dan Temizlik Çalışanlarına Özel Teşekkür
<p>İnegöl’de Hizmet Seferberliği Devam Ediyor</p> İnegöl’de Hizmet Seferberliği Devam Ediyor
<p>Huzurevinde Üst Düzey Koronavirüs Tedbirleri</p> Huzurevinde Üst Düzey Koronavirüs Tedbirleri
<p>Çözüm Merkezi Halkımızın Hizmetinde</p> Çözüm Merkezi Halkımızın Hizmetinde
<p>Küçük Spiker Betül’den Başkan Taban’a Ziyaret</p> Küçük Spiker Betül’den Başkan Taban’a Ziyaret
<p>İnegöl Belediyesinden Maske Seferberliğine Dev Destek</p> İnegöl Belediyesinden Maske Seferberliğine Dev Destek
 
Parklarımız
Alanyurt Kent Parkı

Alanyurt bölgesinde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan bu çalışma ile şehrin kuzeyinde böyle nezih, güzel bir ortamının oluşturulması yanı sıra, özellikle Alanyurt bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza da burada dinlenme imkânı sağlamakta.

Yeni mesire alanıyla ilçemiz güzel bir yaşam alanına daha sahip olurken, Alanyurt bölgemizde büyük bir eksikliğin de giderilmesi sağlanmış oldu.

Cerrah Parkı

İlçemizle 6 km mesafede olan belde, Uludağ'ın eteklerinde yer almaktadır. Uludağ'dan gelen Akdere ve bir kaç derenin birleşmesi sonucu oluşan Cerrah Deresi kasabanın içerisinde yer almaktadır. 1953 yılında kurulan Kanal Tipi HES yılda 800.000 elektrik üretimi sağlar. Santralin yan tarafında Dinlenme Tesisi - Düğün Salonu ve Konferans Salonu yer almaktadır. Dinlenme Tesisi yeşil alanla çevrili, doğal ve sağlıklı bir alandır. Cerrah Parkı dinlendirici özelliktedir.

Şehir Parkı

   40.000 m2’lik proje uygulama alanında;6 yaş üzeri kullanıcılar için 200 m2’lik kauçuk zeminli fitnes alanı, ağaçlandırılmış, çimlendirilmiş ve otomatik sulama tesisatı döşenmiş 33.000 m2’‘lik yeşil alan, çim zemin kaplamalı 600 m2 alana sahip serbest oyun alanı ve açık hava sergi alanı sahası yapıldı.
    Ayrıca 4 adet üstü kapalı oturma- dinlenme alanı, yürüyüş yolu, biri 3.250 m2 ve diğeri de 1.100 m2’lik alana sahip olan iki ayrı meydan oluşturuldu.
Yine bu alanda 315 m2 su gösterili ve gece renkli ışık gösterisi olan süs havuzu, 32 m uzunluğunda motorlu bayrak direği, 4 kurnalı mermer kaplamalı bir adet modern çeşme ve yürüyüş yolunun sağında ve solunda bulunan oturma alanları bulunmaktadır. Şehir Parkı alanında çeşitli ebatlarda traverten kaplamalı ve renkli bitki aydınlatmalı 19 adet beton çiçekliğimizde yer almaktadır” dedi.

Ayçiçeği Masal Parkı

18 Mart 2017 tarihinde temel atma törenini gerçekleştirilen ve toplam 8460 metrekare alan üzerinde yükselen Ayçiçeği Masal Parkında yok yok. Ayçiçeği Masal Parkında icatlarıyla ve göstermiş oldukları kahramanlıklarıyla günümüze ışık tutmuş ve yön vermiş 8 Türk büyüğü ve bir tarihi an(Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbul’un fethi sırasında karadan gemileri yürütme hadisesini heykellerle canlandırma), adrenalin parkuru, oyun ve oturma alanları ile kuru ve süs havuzları çocuklarla buluşuyor.

Kültür Park
İnegöl Belediyesi tarafından 300.000(m2) alana projelendirilip,1998’ yılında temeli atılmıştır. İçerisinde; 14 değişik türde 2400 adet ağaç, Lunapark, Fuar merkezi,Suni Göl, amfitiyatro, çocuk trafik eğitim pisti, spor alanı, restoran ve çay bahçelerini barındırmaktadır.
Kuğulu Park
İnegöl Belediyesi; havayı, suyu, toprağı ve gelecek nesilleri koruma bilinciyle park ve bahçe düzenlemeleri, peyzaj mimarisi gibi projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Botanik Park

Mobilya sanayinde konuşlandırılan Botanik Park; içerisinde; 85 türde dikilen otsu ve odunsu bitkileri, süs havuzu, kafeteryası, kameriyeleri, kum havuzu, çocuk oyun grupları ve  dinlenme grupları ile hıdrellez şenlikleri başta olmak üzere halkımızın yeni çekim alanı oldu.

 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.