Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı
 
KÜLTÜR & SANAT
Etkinlik Ajandası
Kültür Merkezimiz
Bilgi Evlerimiz
Meslek Edindirme Kursları
Kitaplar
Mahalle Konaklarımız
 
 
 
Haberler
<p>Çanakkale Zaferinin 103. Yılında Şehitlerimiz Minnetle Anıldı</p> Çanakkale Zaferinin 103. Yılında Şehitlerimiz Minnetle Anıldı
<p>Şehitlerimiz Dualarla Anıldı</p> Şehitlerimiz Dualarla Anıldı
<p>Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı</p> Başkan Taban Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı
<p>Kısa Film Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu</p> Kısa Film Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu
<p>Thm Gençlik Korosu Destanlaşan Kahramanlık Türküleriyle Sahne Aldı</p> Thm Gençlik Korosu Destanlaşan Kahramanlık Türküleriyle Sahne Aldı
<p>Cerrah’a 1 Dönümlük Semt Sahası</p> Cerrah’a 1 Dönümlük Semt Sahası
<p>Bu Heyecanı Tüm Şehir Yaşıyor</p> "Bu Heyecanı Tüm Şehir Yaşıyor"
<p>Çayınızı, Kahvenizi İçerken Bizlere Rahatlıkla Ulaşabilirsiniz</p> Çayınızı, Kahvenizi İçerken Bizlere Rahatlıkla Ulaşabilirsiniz
<p>İshakpaşalı Öğrencilerden Afrin Programı</p> İshakpaşalı Öğrencilerden Afrin Programı
<p>Bursa’nın Oryantiring Şampiyonları İnegöl’de Belli Oldu</p> Bursa’nın Oryantiring Şampiyonları İnegöl’de Belli Oldu
 
Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı 06/09/2012 15:36

İnegöl Belediyesi tarafından restore edilen Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı bugün açılıyor. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tüm ilçe halkını açılışa davet etti.

Tarihi koruma ve kent kültürünü yaşatma adına büyük projeler üreten İnegöl Belediyesi; bu kapsamda Eski Ticaret Bakanı Ahmet Türkel'in Cuma Mahallesi'ndeki eski evini restore ederek mahalle konağı projesini hayata geçirdi. Yaklaşık 500 bin TL’ye mal olan Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı bugün kapılarını açıyor.

Konuyla alakalı bilgi veren İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş; Binanın sosyal amaçlı projeler için kullanılacağını kaydederek “Burası aşevi ve mahalle konağı olarak ilçe halkımıza hizmet verecek. Her sabah burada çorba pişecek. İsteyen herkes bundan ücretsiz istifade edebilecek. Üst katlarda toplantı, kurs gibi sosyal konular icra edilebilecek. Yapının arka kısmında bir de otopark düzenlemesi yaptık. Mahalle sakinlerimizde bu otoparkı kullanabilecek.” dedi.

İlk mahalle konağını Orhaniye Mahallesinde yaparak hizmete aldıklarına değinen Aktaş “Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı projesi İnegöl için özel bir projedir. Konağımızın açılını yarın (bugün) Sayın Bursa Valimiz Şahabettin Harput’un katılımı ile yapacağız. Açılışımıza Hasta olduğu için Ahmet Türkel büyüğümüz katılamayacak, ancak Oğlu onur konuğumuz olacak. Bu özel açılışta İnegöl halkımızı görmeyi arzu ediyoruz” diyerek açılışa tüm ilçe halkını davet etti.

İnegöl Vakfı tarafından işletilecek olan Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağı bugün saat. 17.00’da Cuma Mahallesi Ali Hatipoğlu Sokak No: 23 (Mevlana Kırtasiye aralığı) adresinde olacak.

 
 
  • Okunma
  • 0 Yorum
  • İçeriği Yazdır
  • Share/Bookmark

Siz de yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz

Adınızı ve Soyadınız *   Güvenlik Kodu
  Değiştir
E-Mail Adresiniz*   Güvenlik Kodunu Giriniz*
 
Telefon Numaranız   Yorumunuz
 
Sitede yorum yayınlama yasal kurallarını inceledim ve
kabul ediyorum.
     
 
 
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN BİZE YAZIN
Belediyemizin çalışmalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bizimle paylaşın. Belediyemizi facebook, twitter gibi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Her türlü öneri, dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın.
T.C. İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi - (+90) 224 715 10 10
2012 © Tüm Hakları Saklıdır.